Choose another language. 

Peygamber Daniel'in Raporu - # 503

Peygamber Daniel'in Raporu hoşgeldiniz. Bu rapor # 503 olduğunu. İsmim İsa yakında geri geldiğini ve hazırlıklı olmak gerektiğini hatırlatmak için buraya Daniel Whyte III. Bu yayın tahminler hakkında değil, ne bazı aptalca yaptığı gibi, ancak tüm hazırlık hakkında tarihleri ​​ayarlama hakkında öyle.
 
İlk olarak, bugün en O'nun haber geliyor bazı işaretler bakalım.
 
"Ne ve dünyanın sonu, senin gelişini olacak?" 3: müritleri Matta 24 İsa sordu İsa Mesih sonra onları (ve bize) Rab ve dünyanın sonu geliyor görmeyi bekleyebilirsiniz başlayabilirsiniz zaman bize göstermek net işaretler vermek için gitti. Bu işaretler şunlardır:

Sahte mesihler, sahte peygamberler 1. görünümü
2. savaşlar ve savaşların söylentiler
3. kıtlıklar
4. salgın hastalıklar (ölümcül salgın hastalıklar)
Dalgıç (çeşitli) yerlerinde 5. deprem
6. inananların zulüm arttı
7. Gospel tüm dünyada vaaz ediliyor
8. (güneş, ay, yıldızlar, ve gezegen hareketleri içeren) Göklerde işaretleri ve büyük harikalar
Insanlar arasında 9. sıkıntı ve şaşkınlık
10. "Nuh'un günlerinde olduğu gibi" şiddet arttı
"Bu Lot günlerde olduğu gibi" 11. eşcinselliği ve fuhuş arttı
12. "Yecüc ve Mecüc" yükselişi (birçok İncil akademisyenler inanıyorum Rusya'ya atıfta)
13. "doğu kralları" nın yükselişi (birçok İncil alimleri iman Çin'e atıfta)
Bilgide 14. artışı (bilim ve teknoloji)
Kilisede 15. döneklik
Birleşik bir dünya hükümeti 16. ilgi küresel barış getirmek için
Kudüs Tapınağı'nın yeniden inşası 17. ilgi

Kutsal Kitap aynı zamanda O işaretler olmak insanlar İkinci Timothy 3. "tehlikeli zamanlarda" belirgin olacak diğer işaretler konuşuyor:

18. Bencil
Açgözlü 19.
20. boasters
21. gurur
22. Kâfirlerin
Anne baba sözü dinlemeyen 23.
Unthankful 24.
Unholy 25.
Doğal sevgi olmadan 26.
27. trucebreakers
28. yanlış suçlayanların
29. tutamayan
30. şiddetli
Iyi olanların 31. aşağılayanlar
32. hainler
33. düşüncesiz
34. yüksek fikirli
Daha fazla Tanrı'nın severler daha hazların 35. severler
36. dindarlık bir biçime sahip, ancak bunların gücü inkar.
 
Kutsal panoda edilmiş kez diğer belirtileri şunlardır:
Mesih'in dönüşü alay 37. scoffers
Bir tek dünya dine karşı 38. hareketi
Kutsal Ruh'un dökülme 39.
Şeytan ve occultic aktivite 40. salgını
İsrail'in 41. yeniden kurulması
İsrail'e karşı Arap düşmanlığı 42.
Avrupa 43. yeniden birleşme
Tek bir dünya ekonomisine doğru hareket 44.

Tanrı Word merceğinden dünya olayları baktığımızda, en Rab İsa Mesih'in ikinci gelişini işaret bugünün haberleri bazı başlıkları bakalım.

İlk olarak, bugün, SAVAŞLARI ve savaş haberleri Burcu kategorisi altında - Daily Mail göre, bir rapor Rusya ve diğer NATO üyesi ülkelerden kuvvetler son sekiz ay içinde 40'dan fazla tehlikeli olaylara bağlantılı olmuştur ortaya çıkarmıştır. Onlar Avrupa Liderlik Ağı tarafından bulgularına göre, Rusya ile Batı arasındaki açık çatışma yarattı olabilirdi geçtiğimiz yıl üç olaylarını içerir. Raporda Biz [olaylar] bir savaş başlatmak için Rusya'nın parçası arzusu işaret çünkü ille, çok ciddi bir gelişme var ama onlar brinkmanship bir tehlikeli bir oyun göstermek için potansiyeli ile, çalınan inanıyorum "dedi Şimdi soğuk savaştan bu yana Avrupa'daki en ciddi güvenlik krizi nedir istenmeyen tırmanması. "

İkincisi, bugün, MİLLET ARASINDA TEHLİKE Burcu kategorisi altında - Reuters'in haberine göre, Başbakan David Cameron, İngiltere, Avrupa Birliği içinde kalmak için istekli olmaması gerektiğini Pazartesi günü yaptığı açıklamada "ne olursa gel."
Kendi milletvekilleri arasında muhalefeti bastırmak ve AB karşıtı Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi arızalı olan seçmenleri geri kazanmak amacıyla, Cameron gelecek yıl yeniden seçilmesi durumunda 2017 yılında üyelik referandum sunmadan önce İngiltere'nin AB ilişkileri yeniden müzakere sözü verdi. Cameron son aylarda AB yürütme, Komisyon ve AB bütçesinin liderliği üzerinden diğer AB ülkelerini mücadele içinde vardır ve Avrupa Birliği'ni terk etmeye çalışıyorum hakkında diğer AB liderlerinden uyarıları tetikledi.

Üçüncüsü, bugün SAVAŞLARI ve savaş haberleri Burcu kategorisi altında - Batı Şeria ve İsrail'de şiddet dalgası ortasında İsrail Times'a göre, İsrail ordusu bir gibi kuzey İsrail'de bir Demir Kubbe füze savunma pili konuşlandırılmış Lübnan veya Suriye'ye olası roket yangına karşı önlem. Demir Kubbe birimleri Haifa, onun donanması için İsrail'in en büyük limanı ve ana üs ev kuzey kenti yakınlarında konumlandırılmış. Ordu füze savunma pil güvenlik değerlendirmelerine dayalı konuşlanmış, ancak gelişme ile ilgili hiçbir spesifik bilgi verdi edildiğini söyledi.

Dördüncü olarak, bugün, SAVAŞLARI ve savaş haberleri Burcu kategorisi altında - Associated Press'e göre, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad BM elçisinin önerisi "Halep güç durumdaki kuzey kentinde değerinde bir ateşkes oldu uygulamak için o Pazartesi günü yaptığı açıklamada okuyan. " Elçi ilk lokalize küçük ölçekli, fikrini kaldırdı ve geçen ayın sonlarında New York'ta Birleşmiş Milletler'de Suriye truces müzakere. Öneri 200.000'den fazla kişinin ölümüne yol açtı Suriye'nin 3 1/2-yıllık iç savaşta daha geniş bir barışa doğru bir itme parçası olarak insani yardım ve yerel adımlar için izin bazı alanlarda mücadele dondurma içerecektir.

Beşinci, bugün İSRAİL & ORTADOĞU'DA kargaşa Burcu kategorisi altında - İsrail Times'a göre, İsrailli yetkililer şiddet devam eden dalgasına karşı çabalarını hızlandırma sözü ve başbakan güvenliği acil bir toplantı düzenledi Pazartesi akşamı başkanları, sonra iki bıçaklama saldırıların iki kişi öldü ve iki kişi yaralandı. Başbakanı Benjamin Netanyahu güvenlik güçlerinin desteklemek için yetkilileri emretti 'Batı Şeria'da varlığını ve teröristlerin çağrısında' evleri saldırı dalgası kök amacıyla, yırtılmış.

"İzle ye nedenle, siz geçmek ve İnsanoğlu'nun önünde durmak gelecektir tüm bunları kaçmak için layık hesaba olabileceği, her zaman dua ediyorum." İncil Luka 21:36 diyor
  
Daha ayrıntılı olarak bu hikayeler okumak ve Herald.com İkinci Gelişi adresindeki internet sitemizde daha İkinci Gelişi ilgili haber alabilirsiniz

Şimdi, Kehanet Bootcamp zamanı.
 
Biz peygamberlik temelleri, İkinci Mesih'in Gelişi ve ne İncil'e göre gelecekte ne olacak başa nerede Kehanet Bootcamp olduğunu. Burada amacımız tahminler yapmak ama her şey ahir açılmak nasıl anlayarak hazırlıklı yardımcı olmak için değildir.
 
Bugün için bizim konu başlıklı "nereye gidiyoruz (Part 6)?" Dr Ed Hindson kitabı "Vahiy: Geleceği Anahtarcı" dan.

Biz Mahşerin Çalışmamızda, nasıl onun son derece sembolik diliyle bu harika bir kitap yorumluyorsunuz olduğu başladığınızda son soru kendimize sormak? İncil'deki kehanetin Öğrenciler artık neredeyse yirmi yüzyıl boyunca bu soru ile çekişti var. Ama bazı şeyleri Vahiy kendisi metinden açıktır.

1. Yuhanna ("yer bundan sonra alacaklardır şeyler") geleceğe bakıyor.

2. O gökte ve yeryüzünde meydana gelen olaylar silsilesini görür ("bunlardan sonra gerçekleşecek gerekenleri").

3. Bu olaylar felaket yeryüzünde kararlarının bir dizi içerir (vb ağaçlar, çimen, ulusların, nehirler, dağlar, adalar, imha edilir).

4. Bu kararlar nihai zafer ve Mesih'in dönüşü ve bin yıldır yeryüzünde O'nun krallığının kurulmasına yol açar.

Bunun ötesinde 5. sonsuza dek kalır, yeni cennet ve yeni toprak, ebedi durumudur.

Nasılsın Bu kitabı okumak için? Erken kilise gelecekteki olaylar hakkında konuşan kendi inanç oybirliğiyle oldu. Ancak daha sonra Hıristiyan yazarlar Apocalypse yorumlama başka yollar önermek başladı. Ancak bu her kitabın kendisinin bariz niyeti adalet yapmak için başarısız oldu.

Rab istekli, bizim bir sonraki yayın / podcast bu konu bakarak devam edecektir.
 
Son olarak, Tanrı, sen ve ben O'nun İkinci Coming ışığında ne yapmak istediğini düşünelim.
 
İsa Mesih "Ben gelene kadar işgal." Için Luka 19:13 söyledi Bunun ışığında, Pavlus İkinci İsa Mesih'in Gelişi ve onlar beklerken ne yapmaları gerektiğini konusunda endişeleri vardı müminlere yazdı Birinci ve İkinci Selanikliler kitaplarında bizim İncil çalışma serisi devam ediyor. Bu bölüm Ray C. Stedman tarafından "Coming İkinci bekliyorum" kitabından "Earth Fate (Part 2)" başlıklı.

Ifade "tarih ve saatleri" (veya "zaman ve mevsimler") Elçi Rab dönüş zamanı sorusuna ile kulpları geldiğini gösterir. Hepimiz Takvimde bir tarih daire istiyor gibi görünüyor, ama Paul bu kesin tarihini bilmek gerek yoktu Selanikliler öğretti. "Şimdi, kardeşler, saat ve tarihleri ​​hakkında," dedi, "Biz size yazmak gerekmez." O zaten Rabbin Günü ile ilgili Eski Ahit'te okuma olmuştu biliyordu; ve açıklamalar ve o günün özelliklerini kendilerine tanıdık.

Rab yirmi dört saatlik bir gün değil bir "gün" Unutmayın; muhtemelen yedi yıllık bir süre içinde etkinlikleri sayısını kapsayan, uzun bir zaman süresidir. Bütün dönem parousia veya Mesih'in "varlığı" denir. Ben Kutsal anlamak gibi, Mesih döndüğünde O, bu süre boyunca yeryüzünde kalacaktır. Şu İsa'nın bin yıllık saltanatı - Böylece, "Rabbin günü" belki de binyıl içine uzanan olaylar, bir dizi kapsar. Allah, insan işlerine doğrudan ve açıkça hareket olduğunda Aslında, ifade "Rabbin günü" herhangi bir süre anlamına gelir. Bu Pentikost gününde Kutsal Ruh'un dökülmesi gibi, kutsama olabilir, ya da yargı olabilir. Yoksa aynı olay bazı insanlar için bir karar ve diğerleri için bir nimet olacağını olabilir.
 
Rab O'nun gelişini tarries ve yaşadığımız takdirde, bizim bir sonraki yayın / podcast bu konu bakarak devam edecektir.
........
KAPANIŞ DUA
.......
 
Matta 24:42 Rabbin sözlerini hatırlayın: "Bu nedenle İzle: Hepiniz Rabbin gelip erdirmez hangi saatte bilmezler." Matta 24:44 "Bu nedenle de hazır siz olun.: Siz adam Cometh değil Oğlu düşünmek gibi bir saat için," diyor
 
Eğer İsa Mesih'in dönüş için hazır değilseniz, ben senin Kurtarıcı olarak O'na alarak bugün hazır almak için teşvik edebilir. Yuhanna 3:16 "Tanrı o onun sadece onu helak, ama hepsi sonsuz yaşama sahip olmamalıdır içinde kim inanır ki Oğul edindi verdi, dünyayı sevdiği için" diyor. Sadece İsa, senin günahların için öldü gömüldü, ve O'na sonsuza dek yaşamak, böylece sizin için Allah'ın gücüyle ölümden gül kalbinizde inanıyorum. Pray ve bugün kalbine girmesi için O'na sormak ve o olacak. "Kim kaydedilmiş olacaktır Rabbin adıyla çağırıyoruz eder için." Romalılar 10:13 diyor
 
Hemen hemen draweth senin kurtarman için ararken tutun. Bize John Revelator dua katılmak Let - ". Öyle olsa bile, Rab İsa gelecek" Tanrı seni korusun.