Choose another language. 

چگونه به امید: درسهایی از بنی اسرائیل و انتظار مسیحیان آنها ، قسمت 24
 
متن: جوشوا 2: 1-21

جوشعوا ، پسر نون ، دو مرد را از شیتیم بیرون فرستاد تا مخفیانه جاسوسی کنند ، گفت: برو زمین را ببین حتی جریکو. آنها رفتند و به خانه زنی بنام رهاب آمدند و در آنجا اقامت گزیدند.

2 و به پادشاه جریکو داده شد و گفت: "ببین ، اینجا مردانی در آنجا آمده اند که شب بنی اسرائیل برای جستجوی کشور بیایند.

3 و پادشاه جریکو به رهاب فرستاد و گفت: "مردانی را که به تو آمده اند بیرون بیاور که وارد خانه تو شوند ، زیرا آنها آمده اند تا در کل کشور جستجو کنند.

4 و زن دو مرد را گرفت و آنها را پنهان كرد و گفت: بنابراین مردها نزد من آمدند ، اما من از اینكه آنها نبودم:

5 و زمان خاموش شدن دروازه ، هنگامی که تاریک بود ، فرا رسید که مردان بیرون رفتند: هر کجا مردها رفتند من نمی خواهم: سریع آنها را دنبال کنید. زیرا شما بر آنها پیشی خواهید گرفت.

6 اما او آنها را به پشت بام خانه آورده بود ، و آنها را با ساقه های كتان ، كه مرتباً بر پشت بام گذاشته بود ، پنهان كرده بود.

7 و مردان پس از آنها راه را به اردن به سمت فورد دنبال كردند و به محض آنكه آنهایی كه تعقیب كردند پس از آنها بیرون رفتند ، دروازه را بستند.

8 و پیش از آنکه آنها را ببندند ، نزد آنها بر پشت بام آمد.

9 و به مردان گفت: من می دانم که خداوند زمین را به شما داده است و ترس شما بر ما افتاده است و همه ساکنان این کشور به خاطر شما ضعف می کنند.

10 زیرا ما شنیدیم که چگونه خداوند هنگام بیرون آمدن از مصر ، آب دریای سرخ را برای شما خشک کرد. و چه کردید که به دو پادشاه آموریان ، که در آن طرف اردن بودند ، سیحون و اوگ ، که کاملاً نابود کرده اید ، انجام دادید.

11 و به محض شنیدن این چیزها ، قلب ما ذوب شد ، و به خاطر شما شجاعتی بیشتر در هیچ کس باقی نماند. زیرا خداوند ، خدای شما ، او خداست که در بهشت ​​فوق و در زیر زمین است.

12 بنابراین ، من شما را دعا می کنم ، به من قسم به خداوند ، از آنجا که من به شما مهربانی نشان داده ام ، که شما نیز نسبت به خانه پدرم مهربانی خواهید کرد و به من علامت واقعی می بخشید:

13 و این که شما پدرم ، مادرم ، برادران من ، خواهران و همه خواهان من را زنده نگه دارید و زندگی ما را از مرگ نجات دهید.

14 و آقایان به او پاسخ دادند: "زندگی ما برای شما ، اگر این کار ما را نگویید. و هنگامی که خداوند زمین را به ما اعطا می کند ، خواهیم بود که با شما مهربانانه و حقیقتاً رفتار خواهیم کرد.

15 آنگاه آنها را با بند ناف از طریق پنجره پایین کشید ، زیرا خانه اش بر روی دیوار شهر بود و بر روی دیوار ساکن بود.

16 و به آنها گفت: شما را به کوه سوار کنید ، مبادا تعقیب کنندگان شما را ملاقات کنند. و سه روز خود را در آنجا مخفی کنید ، تا بازگرداندن تعقیب کنندگان: و پس از آن شما ممکن است راه خود را ادامه دهید.

17 و مردان به او گفتند: ما از این قسم که تو قسم خورده ای ، ما بی شرمانه خواهیم شد.

18 بنگر ، وقتی وارد زمین خواهیم شد ، این خط نخ نخی را در پنجره ای كه از ما رها كردید ، می بندید. خانه به تو

19 و چنین خواهد بود که هر کس از درهای خانه شما به خیابان برود ، خون او بر سر او خواهد بود ، و ما بی گناه خواهیم بود. و هر کس با شما در خانه باشد ، خون او خواهد بود. سر ما ، اگر هر دستى بر او باشد.

20 و اگر این كار خود را بیان كنید ، ما از سوگند شما كه شما را به ما قسم دادید ، ترك خواهیم كرد.

21 و او گفت ، مطابق گفته های شما ، همینطور باشد. و او آنها را به آنجا فرستاد ، و آنها به آنجا رفتند.

-------

چگونه امید: درسهایی از بنی اسرائیل و انتظار مسیحیان آنها ، قسمت 24 (خطبه دوم آمدن نمازخانه شماره 239)

رابرت مونز گفت: "تاریخ رستگاری تا زمان بازگشت مسیح ناقص است. این کلیسا برای عمل نهایی در درام بزرگ رستگاری است که کلیسا با اشتیاق در انتظار آن است. "

در کمیک استریپ کالوین و هابز ، رئیس کالوین او را به سمت میز نشسته خیره می کند تا از پنجره خیره شود. "چرا شما کار نمی کنید کالوین؟" بدون اینکه خیلی فکر کنید کالوین به رئیس خود اعتراف کرد ، "چون من شما را نمی دیدم که می آیید." از بسیاری جهات ما خواب هستیم و نمی بینیم چه می آید. در نتیجه ، ما کار نمی کنیم. ما برای خداوند کار نمی کنیم. ما فقط درگیر تعقیب و گریز زندگی هستیم.

در آخرین پیام ما شروع به بررسی داستان رهاب کردیم. اکنون ما نگاهی به موازی بین داستان رهاب و امیدی که در آمدن دوم مسیح داریم ، ادامه خواهیم داد.

دو جاسوس که به رهاب می آیند ، می توانند با ظهور اولین مسیح تشبیه شوند. وقتی عیسی آمد ، او به جهانی از غضب هشدار داد. او به آنها گفت كه تنها راه نجات اعتماد به اوست. با این حال ، فقط تعداد معدودی توجه کردند. درست همانطور که جاسوسان به رهاب قول داده اند که او را از نابودی آینده نجات دهد ، عیسی به کسانی از ما که مسیحی هستند قول می دهد که ما از نابودی آینده جهان و شریر نجات خواهیم یافت.

بازگشت ارتش اسرائیلی مانند ظهور دوم مسیح است. اولین باری که بنی اسرائیل وارد جریکو شد ، آنها به عنوان جاسوس درآمدند. بار دوم ، آنها به عنوان فاتحان آمدند. اولین بار که عیسی وارد جهان شد ، با فروتنی آمد و جایی برای سر خود در طول خدمت خود نداشت. بار دوم ، عیسی در قدرت و جلال باز خواهد گشت.

مانند رهاب منتظر بازگشت بنی اسرائیلی ها بود و با امید به قول اینکه از مرگ مردگان ساکن در جریکو جلوگیری شود ، باید منتظر باشیم تا عیسی برگردد ، و با اطمینان به اینکه عیسی مسیح می شود ، برگردد. به عنوان یک پادشاه تسخیر کننده ، با تمام میزبانان بهشت ​​در پشت سر او باز خواهد گشت. با این حال ، حتی اگر منتظر باشیم و امیدوار باشیم ، نباید بیکار باشیم. درست همانطور که رهاب تمام اعضای خانواده خود را جمع کرد تا آنها نیز نجات یابند ، باید به همه کسانی که می توانیم از غضب هشدار دهیم هشدار دهیم تا بیایند و از آنها بخواهند که ایمان خود را به مسیح بگذارند تا در کنار ما نجات پیدا کنند.

-----
 
حال اگر شما به عیسی مسیح مؤمن نیستید ، از شما می خواهم که به او اعتماد کنید زیرا او دوباره می آید و شما نمی خواهید که پشت سر بگذارید. در اینجا آمده است که چگونه می توانید ایمان و اعتماد به او را برای نجات از گناه و پیامدهای گناه قرار دهید.
 
ابتدا این حقیقت را بپذیرید که گناهکار هستید و شریعت خدا را زیر پا گذاشته اید. کتاب مقدس در رومیان 3:23 می گوید: "زیرا همه گناه کرده اند و از جلال خدا کوتاه می آیند."
 
دوم ، این واقعیت را بپذیرید که مجازات گناه وجود دارد. کتاب مقدس در رومیان 6:23 آمده است: "زیرا دستمزد گناه مرگ است ..."
 
سوم ، این واقعیت را بپذیرید که در راه جهنم هستید. عیسی مسیح در متی 10:28 گفت: "و از كسی كه بدن را می كشد نترسید ، اما قادر به كشتن روح نیستید ، بلكه از او بترسید كه بتواند روح و بدن را در جهنم از بین ببرد." همچنین ، کتاب مقدس در مکاشفه 21: 8 آمده است: "اما هراسان ، بی ایمان ، و نفرین و قاتلان ، فاحشه و جادوگران و مشرکان و همه دروغگوها باید در دریاچه ای که آتش می سوزاند و سنگ آهنی: که مرگ دوم است. "
 
اکنون این خبر بد است ، اما این خبر خوب است. عیسی مسیح در یوحنا 3:16 گفت: "زیرا خدا دنیا را چنان دوست داشت كه او تنها پسرش را به او داد ، تا هر كس به او ایمان داشته باشد هلاك نشود ، بلكه زندگی ابدی داشته باشد." فقط به قلب خود ایمان بیاورید که عیسی مسیح به خاطر گناهان شما درگذشت ، دفن شد و با قدرت خدا برای شما از مردگان برخاست ، تا بتوانید ابدی در کنار او زندگی کنید. دعا کنید و از او بخواهید که امروز وارد قلب شما شود ، و او نیز خواهد شد.
 
رومیان 10: 9 و 13 می گوید: "اگر اگر با دهان خود خداوند عیسی را اعتراف كنید و به قلب خود ایمان بیاورید كه خدا او را از بین مردگان زنده كرده است ، نجات می یابید ... زیرا هر كس نام او را بخواند خداوند نجات خواهد یافت. "
 
اگر اعتقاد دارید که عیسی مسیح برای گناهان شما بر روی صلیب درگذشت ، دفن شد و از بین مردگان برخاست و می خواهید امروز به او برای رستگاری خود اعتماد کنید ، لطفاً این دعای ساده را با من دعا کنید: پدر مقدس خدا ، من می دانم که من من یک گناهکار هستم و اینکه در زندگی خود کارهای بدی انجام داده ام. من از گناهانم پشیمانم و امروز تصمیم گرفتم که از گناهان خود دور شوم. به خاطر عیسی مسیح ، لطفا مرا از گناهانم ببخشید. من با تمام وجود اعتقاد دارم که عیسی مسیح برای من مرد ، دفن شد و دوباره برخاست. من به عیسی مسیح به عنوان ناجی خود اعتماد دارم و تصمیم می گیرم که از این روز به بعد از او به عنوان پروردگار پیروی کنم. پروردگار عیسی مسیح ، لطفاً وارد قلب من شوید و روح مرا نجات دهید و امروز زندگی ام را تغییر دهید. آمین
 
اگر فقط به منجی خود به عیسی مسیح اعتماد داشتید و آن دعا را انجام می دادید و از قلب آن می خواستید ، من به شما اعلام می كنم كه براساس كلام خدا بنا شده است ، شما اکنون از جهنم نجات یافته و در راه به بهشت ​​هستید. به خانواده خدا خوش آمدید! تبریک می گویم که مهمترین کار زندگی را انجام داده ایم و دریافت عیسی مسیح به عنوان پروردگار و منجی شما. برای کسب اطلاعات بیشتر برای کمک به شما در رشد ایمان تازه به مسیح ، به سایت Gospel Light Society.com بروید و "چه کاری باید انجام دهید بعد از اینکه از طریق درب وارد شوید" بخوانید. عیسی مسیح در یوحنا 10: 9 گفت: "من درب هستم. توسط من اگر کسی وارد شود ، او نجات خواهد یافت ، می تواند داخل و خارج شود و مرتع پیدا کند."
 
خدا تو را دوست دارد. ما شما رو دوست داریم. و خداوند شما را بیامرزد..