Choose another language. 

İzle, Dua ve İş, Bölüm 2
 
METİN: Markos 13: 32-37
 
32 O gün ve o saat hiçbir insanı bilmiyor, hayır, cennetteki melekler değil, ne Evlat, ne de Baba.

33 Dikkat edin, izleyin ve dua edin: çünkü zamanın ne zaman olduğunu bilmeyiniz.
 
34 İnsanın Oğlu için uzak bir yolculuğa çıkan, evini terk eden, hizmetkârlarına yetki veren ve her erkeğe işini yapan ve izleyiciyi izlemesi için komuta eden bir adam.
 
35 Bu nedenle dikkat edin: Çünkü evin efendisi, hatta, gece yarısı ya da gece yarısı ya da sabah saatlerinde ya da sabah saatlerinde:
 
36 Bir anda gelip sizi uyuyarak bulur.
 
37 Size söylediklerimi hep söylüyorum, izle.

--- DUA ---
 
İzle, Dua ve İş, Bölüm 2
 
Billy Graham, “Mesih'in İkinci Geleceği hakkında Kutsal Kitabı öğretmek,‘ kıyamet günü ’vaazı olarak düşünüldü. Ama artık değil. Karartma dünyasında sürekli aydınlatıcı bir ışın olarak parıldayan tek umut ışını. ”
 
Son mesajımızda, Kapı Mürettebatı'nın Parable'ına ya da Üstünün Hanehalkı'nın Parable'ına bakmaya başladığımızda, İsa Mesih'in İkinci Geleceğini beklediğimizde bize ne yapmamız gerektiği konusunda rehberlik etmeye başladık. Tanrı'nın lütfuyla, Efendimizin dönüşüne kadar sadık ve meşgul olmamız gerekir. Her birimizin Rab'bin fiziksel yokluğunun ortasında yapması gereken bir işimiz var.
 
İsa bu benzetmeye uymamız gereken üç emirle başlıyor. Birincisi, "Dikkat edin!" Bu cümle dikkat etmek ya da dikkat etmek anlamına gelir. İsa, O'na, Onun emirlerine ve O'nun örneğine dikkat etmemizi istiyor. Bu Dünyadaki temsilcileri olacak. Belirli bir otorite önünde sizi temsil edecek birisini yolladıysanız, kendilerini belli bir şekilde yürütmelerini istersiniz. Aynı şekilde, İsa, kendimizi dünyada belirli bir şekilde yürütmemizi istiyor çünkü dünya İsa'nın neye benzediğini görmek için bize bakıyor. İsa'nın örneğini takip edeceksek, O'na dikkat etmeliyiz.
 
Ancak, çoğumuz dünyadaki arayışlara, politik liderlere veya kişisel ilerlemelere göz kulak oluyoruz. İsa'nın dönüşüne hazır değiliz, ne de hazırlanmakla ilgilenmiyoruz. Gözlerimizi, İsa Mesih'ten başka her şeye sabitledik. Kime dikkat ediyorsun bugün? Kulağının kimi var? Kimin gözün var? Daha önemlisi, kim ya da ne aklını ele geçirdi? John'la, "Yine de, Rab İsa’ya gel" diyebilir misin? Ya da, "Ey Rab İsa, ama ne yapmak istediğimi bitirdikten sonra" mı diyorsun?
 
Rab İsa Mesih'in lütfunu, İsa'nın bize söylediklerine kulak vermedikçe bu hayattan kurtulmak için yaşayamayız. Dünyanın, etin ve şeytanın gönderdiği mesajlara kulak verirsek, tatminsiz, endişeli, depresif ve hüsrana uğrayacağız. Bu dünya bizim en derin özlemlerimizi tatmin edemiyor. Ve bulunamadığı yerde mutluluk ve yerine getirme peşinde koşarak zaman kaybetmemeliyiz. Bunun yerine, Yüksek Lisans'ın Evsahibi üyeleri olarak, İsa Mesih'in Evi Üstadı'na kulak verelim. Her ne kadar uzun bir yolculuğa çıkmış gibi görünse de, O hep yanımızdadır, O bizi asla terk etmeyecek, ve bir gün bizi bizim için hazırladığı yere götürecek.
 
Frances J. Crosby şunları yazdı:
 
Usta tezahürat olunca onu izleyin ve dua edin.
Sabah, öğlen ya da gece ise
Her pencerede bir lamba bulabilir.
Kesilmiş, açık ve parlak yanıyor.
 
İzleyin ve dua edin, görevimizi bırakın
Bridegroom’un sesini duyana kadar;
Sonra O'na evlilik ziyafeti,
Artık seviniriz.
 
İzleyin ve dua edin, Rab buyurun;
İzleyin ve dua edin, uzun olmasın.
Yakında evlerini sevdiklerini toplar.
Mutlu şarkının şarkısına.
 
Şimdi, eğer İsa Mesih'e iman eden bir kişi değilseniz, O'na güvenmenizi tavsiye ederim çünkü tekrar geliyor ve geride kalmak istemiyorsunuz. İşte O'na iman ve güveninizi, günahtan ve günahın sonuçlarından Kurtuluş için nasıl yerleştirebilirsiniz.
 
İlk olarak, bir günahkâr olduğunuzu ve Tanrı'nın yasasını çiğnediğinizi kabul edin. Kutsal Kitap Romalılar 3: 23'te şöyle diyor: "Herkes günah işledi ve Tanrı'nın yüceliğinden yoksun geldi."
 
İkincisi, günah için bir ceza olduğu gerçeğini kabul et. Kutsal Kitap'ta Romalılar 6:23: "Günahın ücreti ölümdür…"
 
Üçüncüsü, cehenneme giden yolda olduğunuzu kabul edin. İsa Mesih Matta 10: 28'de şöyle dedi: "Ve onlar, bedeni öldüren, ama ruhu öldüremeyecek olanlardan korkmayın: fakat onun, hem cehennemde hem bedeni hem de bedeni yok edebileceklerinden korkmayın." Ayrıca, Kutsal Kitap, Vahiy 21: 8'de şöyle demektedir: “Korkunç, inançsız, iğrenç, katil, küstah ve büyücüler, idolazerler ve tüm yalancılar, ateşle yakılan gölde yer alacaklardır. brimstone: ikinci ölümdür. "

Şimdi bu kötü haber, ama işte iyi haber. İsa Mesih, Yuhanna 3: 16'da şöyle demiştir: "Tanrı, dünyayı çok sevdi, o tek unutulmuş Oğlunu verdi, ona inandığı kişi, yok olmasın, ama sonsuz yaşama sahip olsun." İsa Mesih'in günahlarınız için öldüğüne, gömüldüğüne ve Tanrı'nın gücünden ötürü sizin için sonsuza kadar yaşayacağınıza ve böylece O'nunla ebedi yaşayabileceğine yürekten inan. Dua et ve O'nu bugün kalbine gelmesini isteyin ve O olacak.
 
Romalılar 10: 9 & 13 “Rab İsa'nın ağzını itiraf edeceksen ve Tanrı'nın onu ölümden dirilttiğine inandığını düşünürsün ki… Saklanacaksın… Rab kurtarılacak. "
 
İsa Mesih'in günahlarınız için Haç üzerinde öldüğü, gömüldüğü ve ölümden dirildiğine inanıyorsanız ve bu günlerde Kurtuluşunuz için O'na güvenmek istiyorsanız, lütfen bu basit dua ile dua edin: Kutsal Baba Tanrı, ben de ben bir günahkârım ve hayatımda bazı kötü şeyler yaptım. Günahlarım için üzüldüm ve bugün günahlarımdan dönmeyi seçiyorum. İsa aşkına, lütfen beni günahlarımdan bağışla. İsa Mesih'in benim için öldüğü, gömüldüğü ve tekrar yükseldiği tüm kalbimle inanıyorum. İsa Mesih'e Kurtarıcım olarak güveniyorum ve bu güne kadar O'nu Rab olarak takip etmeyi tercih ediyorum. Rab İsa, lütfen kalbime gel ve ruhumu kurtar ve hayatımı değiştir. Amin.
 
Eğer İsa Mesih'e Kurtarıcınız olarak güvenmiş olsaydınız, ve o duayı dua ettiniz ve onu kalbinizden kastediyordunuz. Size, Tanrı Sözü'ne dayanarak, şimdi Cehennemden kurtulduklarını ve Cennete giden yolda olduğunuzu beyan ederim. Tanrı'nın ailesine hoş geldiniz! Hayattaki en önemli şeyi yaptığınız için tebrikler ve İsa Mesih'i sizin Rabbiniz ve Kurtarıcınız olarak kabul ediyoruz. Mesih'teki yeni inançlı inancınızda büyümenize yardımcı olacak daha fazla bilgi için, Gospel Light Society.com'a gidin ve "Kapıdan Girdikten Sonra Ne Yapmanız gerektiğini" okuyun. İsa Mesih, Yuhanna 10: 9'da şöyle dedi: “Ben kapıyım: herhangi bir adam içeri girerse, o kurtarılacak, içeri girip çıkacak ve otlak bulacaktır.”
 
Tanrı seni sever. Seni seviyoruz. Ve Tanrı sizi korusun.