Choose another language. 

Zafer Serbest Devleti (Bölüm 54): Daha İyi Günler AŞAĞI, 3. Bölüm
 
METİN: Vahiy 22: 12-21
 
12 Ve bakın, çabuk geliyorum; ödülüm benimle, her insana eserinin gereği gibi verecek.
 
13 Ben Alfa ve Omega, başlangıç ​​ve bitiş, ilk ve sonum.
 
14 Rasûlullah emirlerini yerine getirirler, yaşam ağacına hak kazanırlar ve kent kapılarına girerler.
 
15 Çünkü kimseler köpekler, büyücüler, vekilleri, katilleri, müşrikleri ve kim yalvarış sevenleri yalanlıyor.
 
16 Ben İsa, kiliselerde şu şeyleri tanıklık için benim meleğini gönderdi. Ben, Davut'un ve parlak ve sabah yıldızının kökeni ve yavrusuyum.
 
17 Ruh ve gelin, Gel dedi. Ve işitmesini bekleyin, gelin. Ve bu susamış gelmek olduğunu ona izin. Ve kim isteyecekse, onun suyunu özgürce almasına izin ver.
 
18 Ben, bu kitabın kehanetinin sözlerini duyan her adama tanıklık ediyorum; eğer bir kimse bu şeyleri ekleyecekse, Tanrı ona bu kitaptaki başkaldırıları ekleyecek:
 
19 Eğer bu peygamberlik kitabının sözlerinden kimseler uzaklaşırsa, Tanrı yaşam kitabından, kutsal kentten ve bu kitapta yazılmış olanlardan uzaklaşacaktır.
 
20 Bunları doğrulayan Allah, Elbette çabuk gelirim. Amin. Buna rağmen, gel Lord Tanrım.
 
21 Rabbimiz İsa Mesih'in zarafeti hepiniz yanınızda olsun. Amin.

--- DUA: ---
 
Zafer Serbest Devleti (Bölüm 54): Daha İyi Günler AŞAĞI, 3. Bölüm
 
Son mesajımızda, İsa Mesih'in, daha iyi günlerin ilerisinde olacağı sözü ile çiftlere "gelmek" için verdiği cazip davetiye bakmaya devam ettik. Yuhanna gününün kutsalları bu umut mesajına ihtiyaç duydu; bugün dünyamız bu umut mesajına ihtiyaç duyuyor; Vahiy'te kehanette bulunan dünya kesinlikle bu umut mesajına ihtiyaç duyacaktır. Umut mesajının yanı sıra "Gel" davetiyemiz var. "Ruh", yani Kutsal Ruh, "Gel" diyor. Fakat John, "Gelin" de "Gel" diyor.
 
Gelin, Mesih'in bedeni olan Kilise'dir. Kendimiz için yapılan davetiyeyi basitçe almalıyız, ancak biz bunu kabul etmeliyiz. Son yıllarda, Gelin, Kilisenin dünyaya gönderdiği mesajın türü hakkında çok şey yazılmış ve söylenmiştir. Ne diyoruz Bazıları bu bakanlığa "gel" ve "tohum ekiyor" diyor ve mali açıdan müreffeh olacaksınız. Bazıları "gel" dediğimiz gibi, istediğimiz siyasetçiye oy veriyor. Bazıları bizim kiliseye "gel" diyor ve mutlu ve rahat olacaksınız.
 
Fakat, "gel" derken, Ruh'un anlamı aynı demektir. Warren Wiersbe, "İnananlar kaybeden günahkârları Mesih'e güvenmeye davet etmek ve yaşam suyunu içmek için davet etmelidirler.Nitekim, kilise Mesih'in dönüşünün beklentisi içinde yaşarsa, böyle bir tutum bakanlığı ve evangelizmi ve kalbinin saflığını kışkırtır. İstiyoruz Allah'ın lütfu hakkında başkalarına bilgi vermek için kullandık.Bloble kehanetinin doğru bir şekilde anlaşılması, hem Tanrı'nın Sözüne uymaya, hem de Tanrı'nın davetini kayıp dünyayla paylaşmaya motive etmelidir. "
 
İsa Mesih'in ve Kutsal Ruh'un daveti boyunca geçmeliyiz. Ve bunu yapmak için birçok fırsat var. Geçen yıl yapılan cinsel taciz skandallarına yakalananlara yapılan kilise mesajı "Gelin ve Mesih'in yaralarınızı iyileştirsin". "Gelin ve İsa'nın şehvet dolu kalbinizi değiştirmesine izin verin." Opioid krizinden etkilenenlere, "Gelin ve İsa'nın yaşamınızdaki o kaleyi kırmasına izin verin" diyoruz. Aile üyelerini şiddet ve doğal felaketlere uğratanlara bu sene "Gelin ve Mesih'in sizi umutsuzluğunuzda rahatlatmasına" izin veriyoruz. İşini kaybetenlere, geçim yollarına, emekli aylıklarına ya da size olanlara "Gelin ve Mesih size daha fazla hayat verin" diyoruz. Dünyevi, günahlı, günahkar ruhlara, "Gelin, kurtuluş, Tanrı ile bir ilişki ve Cennet'te bir ev olsun" deriz.
 
Hadi, parçalara ayırın, nereye giderseniz gidin,
Merhamet koltuğuna gel, ateşli bir şekilde diz çök.
Yaralı kalplerinizi getirin, burada acınızı söyleyin;
Dünyanın, cennetin iyileştiremediği üzüntüleri yoktur.
 
İşte Hayat Ekmeğine bakın, akan sulara bakın
Tanrı'nın tahtından beri saf, yukarıdan saf.
Sevginin bayramına gelin; gel, bilerek
Dünya'nın üzüntüleri yok ama cennet iyileşemiyor.
 
Church, bugün davetiyeyi uzatır mısın? Günahkarlar, bugün davetiyeyi alacak mısınız? Mesih, "Bana emeğin her tarafına gelin, ağır yüklü olanlara gelin, ben size din verelim ... Gelin ve ruhlarınıza istirahat edeceksiniz" der.
 
Inancınızı ve İsa Mesih'e güvenerek ruhunuza nasıl dayanabileceğinizi göstermeme izin verin.

İlk olarak, günahkar olduğunuzu ve Tanrı'nın yasasını çiğnediğinizi kabul edin. Kutsal Kitap Romalılar 3:23'de şöyle diyor: "Herkes günah işledi ve Tanrı'nın şanından yakındı."

İkincisi, günah için bir ceza olduğunu kabul edin. Kutsal Kitap, Romalılar 6: 23'de şöyle diyor: "Çünkü günahın ücreti ölüm ..."

Üçüncüsü, cehenneme giden yolda olduğunuzu kabul edin. İsa Mesih Matthew 10:28 de söyledi: "Vücudu öldüren, ancak canını öldürecek olanları değil, onlardan korkun; ancak, hem ruhu hem cesedi cehennemde yok edebilen kişiden korkun." Ayrıca Kutsal Kitap, Vahiy 21: 8'de şöyle diyor: "Fakat korku veren, inanmayan ve fahişır küfür eden kimseler, vekilleri, büyücüleri, müşrikleri ve tüm yalancıları ateşe burnunu çeken gölde yer alacaklar. Kükürük: İkinci ölüm budur. "

Şimdi bu kötü bir haber, ama işte iyi haber. İsa Mesih Yuhanna 3:16'da şöyle dedi: "Tanrı dünyayı o kadar sevdi ki, yalnızca oğlu Oğlu verdi, O'na iman edenlerin hepsi yok olmamalı, ancak sonsuz yaşama kavuşsun." Sadece kalbinize inanın İsa Mesih'in günahlarınız için öldüğünü, gömüldüğünü ve O'nunla ezeli yaşamanız için Tanrı'nın gücüyle ölülerden çıktığını düşünün. Dua edin ve O'nun bugün kalbinize gelmesini rica edin.

Romalılar 10: 9 ve 13, "Rab İsa ağzınızı itiraf ederseniz ve kalbinize Allah'ın kendisini ölülerden dirilttiğine inanırsanız, kurtarılacaksınız ..." diyor. Tanrı kurtulacak. "

İsa Mesih'in günahlarınız için Çarmıhta öldüğüne, gömüldüğüne ve öldüğüne inanıyorsanız ve bugün kurtuluşunuz için O'na güvenmek istiyorsanız, lütfen bu basit dua ile bana dua edin: Kutsal Baba Tanrı, ben günahkarım ve hayatımda kötü şeyler yaptım. Günahlarım için üzgünüm ve bugün günahlarımdan dönmeyi seçiyorum. Tanrı aşkına, lütfen günahlarımı bağışla. Bütün kalbimle İsa Mesih'in benim için öldüğüne, gömüldüğüne ve tekrar dirildiğine inanıyorum. İsa Mesih'i Kurtarıcı olarak emanet ediyorum ve bu güne kadar O'nu Rab olarak takip etmeyi seçiyorum. Tanrım İsa, lütfen kalbime gel ve ruhumu kurtar ve bugün hayatımı değiştir. Amin.

Sadece İsa Mesih'i Kurtarıcınız olarak kabul ettiyseniz ve o duayı dua ettiyseniz ve kalbinizden kastediyorsanız, size şunu söyleyin: Tanrının Sözü üzerine, şimdi Cehennemden kurtulduğunuzu ve Cennete gidiyorsunuz demektir. Tanrı ailesine hoş geldiniz! Hayatta en önemli şeyi yapmaktan dolayı tebrikler ve İsa Mesih'i Rabbiniz ve Kurtarıcınız olarak kabul eder. Yeni keşfedilen Mesih inancınızla büyümenize yardımcı olacak daha fazla bilgi için Gospel Light Society.com'a gidin ve "Kapıdan girdikten sonra ne yapacağınızı" okuyun. İsa Mesih, Yuhanna 10: 9'da "Ben kapımdır; eğer birisi girerse bana göre, kurtarılacak ve içeri girip çıkacak ve ot bulunacaktır" dedi.
 
Tanrı seni sever. Seni seviyoruz. Ve Tanrı sizi korusun.