Choose another language.

2 Corinthians 5:17 herhangi bir adam Mesih olması Dolayısıyla eğer, o yeni bir yaratıktır ", diyor: eski şeyler uzakta geçirilen; Hani, her şey yeni hale getirilir. "

 Yeni bir yıl boyunca rulo her zaman, millet hayatlarında değiştirebilirsiniz şeyler düşünmeye başlar. Bazı insanlar kilo ve sağlıklı yeme başlamak için gidiyoruz söylüyorlar. Diğerleri üniversiteye geri dönmek ya da borç almak için gidiyoruz olduğunu söylüyorlar. Bazıları bir kitap yazmak ya da kendi işini başlatmak için gidiyoruz olduğunu söylüyorlar. Ve diğerleri organize almak veya aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek için taahhüt.

 Yeni bir yılın başlangıcı aslında hayatında bir değişiklik yapmak için harika bir fırsattır. Ben Tanrı bize bizi durdurmak, bizim hayatımızın geri bakmak ve biz gelecek için değiştirebilirsiniz şeyleri tanımlamak için bir yol gibi zaman belirteçleri verir inanıyorum. Diğerleri onları görmek nasıl onlar bakmak şekilde geliştirmek yaşam standardını iyileştirmek, ya da artıracak değişiklikler - Ancak, birçok kişi sadece dışa değişiklik yapmadan odaklanmak. Kalp, ruh, zihin ve bir değişikliği - Ben yapabileceğiniz en iyi değişiklik içeriden dışarıya bir değişiklik olduğuna inanıyoruz. Diğer bir deyişle, yeni yıl için yeni bir ilgili getiren bir değişim. Gerçekten sizin için bir Yeni Yıl olamaz İçin Yeni Yıl için hiçbir yeni varsa.

 Yani, bugün, biz yeni yıla başkanı olarak size yeni bir hale nasıl Tanrı'nın Word sizinle paylaşmak istiyorum. İkinci Corinthians bölüm 5 yılında, Paul Mesih'in ölümünün sonuçları hakkında Korint müminlere yazıyor. O kimse İsa Mesih aracılığıyla yeni bir yaşama sahip olabilir, böylece Mesih, "Tüm erkekler" için öldüğünü vurguluyor. Çünkü Mesih'in ölümü, kurtuluş Yahudilere sınırlı değildi, ama herkese açıldı. Bize kimse Rab İsa Mesih'in İncili gücüyle kendi hayatında büyük bir değişiklik olduğunu bilmesini sağlar, çünkü bu bizim için bugün iyi haber.

 Birçok kişi Mesih'e yeni bir hayat bulduk. Gibi sen duymuş bazı ünlü kişiler,: şarkıcı Carrie Underwood, Süper Bowl kazanan futbol antrenörü Tony pis, NBA oyuncusu Kevin Durant, yazar ve yorumcu haber Kirsten Powers, aktör Blair Underwood, Olimpiyat sporcusu Brady Ellison, Olimpiyat altın madalyalı Sanya Richards-Ross, ve PGA golf tur şampiyonu Webb Simpson, tüm hayatlarında büyük fark yarattı kişi İsa Mesih olduğunu belirtmiştir.

 Blair Underwood Ben bir Hıristiyan değilim "dedi. Ben Tanrı'nın bir planı olduğuna inanıyorum. Ben o asılı bizi terk gitmiyor inanıyoruz. Bir adam olarak, ben bütün cevapları yok. Benim için daha yüksek bir güç çalışmaları konularda teslim edememek. "

 Tony pis İsa Mesih'in müjdenin gerçeği ikna olana kadar Asla spor veya hayatta her yerde almak için gidiyoruz "dedi. Profesyonel bir sporcu olmak ya da şöhret ve güzel arabalar ve güzel evler ve çok para var, ama ne bulacaksınız şeyler her oldukça hızlı kaybolduktan olduğunu olabilir. Sen Mesih bizim günahlarımız için öldüğünü anlamak gerekir, ve bu o değil, sadece bizim Kurtarıcımız olmak ama çok O bizim hayatımızın merkezi olabileceğini öldü. "

 Kirsten Powers Ben bir Hıristiyan olunca ben herhangi bir cesareti vardı gibi gerçekten hissetmiyorum "dedi; . Ben sadece verdim ben cesur değildi; Ben herhangi bir seçenek yoktu. Ben inanmıyorum çalışıyorum tuttu ama ben sadece Mesih kabul etmemek mümkün değil. "

 NBA oyuncusu Kevin Durant Ben, Tanrı'nın bana sevgi, benim günahlarım için İsa'nın kurban ölüm, ve O'nun lütfunu, benim iyi işler inanıyorum beni kurtarır ne "dedi. Yani beni mütevazi ve beni O'na kulluk yapar. Ben de Cennet benim için ayrılmıştır inanıyorum ve en iyi olduğunu henüz gelmek olduğunu. Ben sonsuza canlı diyor benim bileğinde bir dövme basit, ekledik. Tanrı'nın Sözü hepimiz gidiyoruz nerede olduğunu söylüyor. Ve ben şimdi her şeyde o ebedi bir bakış açısı ile yaşamaya başlamak istiyorum. "

 Grammy ödüllü şarkıcı Carrie Underwood My şarkıları bazen Tanrı, İsa ve inanç odaklı ", dedi. Her Çarşamba, kocam ve ben bizim arkadaşlar bir çalışma grubu var. Ben kiliseye katılmak. Biz bir dua sabah zaman ayırmaya çalışın. "

 Olimpiyat altın madalyalı Sanya Richards-Ross Orada İncil'de çok anlamlı ayetler vardır, ama en sık kendime diyorum biridir, "dedi bana güçlendirir kim Mesih aracılığıyla her şeyi yapabilirim! 'Bu yolda, çünkü benim en sevdiğim var Ben genellikle nadiren daha önce yapılmış şeyler yapmaya çalışıyorum. Ben bana bunları gerçekleştirmek için güç verir ki sadece Tanrı olduğunu biliyoruz. "

 Biz daha fazla örnekler ile gidebiliriz. Ama İsa Mesih, yeni bir yeni yıl için ve ötesinde yaşam yapmak için izin vererek bu ve diğer birçok insanın seviyor katılabilirsiniz olduğunu bilmek istiyorum. Böyle değişim nasıl gelebilir?

 1. Öncelikle, yeni yıl için yeni bir, sen olmalısın var "Mesih." Ayet 17 ile başlar "herhangi bir adam Mesih olması dolayısıyla eğer ..." Yunanca kelime "de" olmak demektir için bir 'sabit pozisyon' veya 'ayar sınırlar içinde yaşamak' için. Ne Mesih olmak demek? Mesih'e olmak o kendi kurtarıcıları olarak İsa Mesih'i kabul etti sonra bir müminin ayakta gösterir. Eğer Mesih'e sürece, yeni bir yaşam tarzı ya da yeni bir zihniyet olamaz.

 'Mesih'e' terimi ya da 'O'na' konumunu ve mümin olan yararlarını anlatmak Yeni Ahit'te birkaç kez kullanılır. Uyarı Efesliler 1: 7. Bu ayet '... ona biz onun lütfunun zenginliği göre, onun kanı aracılığıyla günahların af itfa var' söyler Biz Mesih ise, günahların kuzu kanı altında yıkanır burada görüyoruz. İsa'nın ölümü ve Allah'ın lütfu, çünkü itfa veya günah ve cehennem günah azabından teslim.

 İkincisi, Efesliler 1 fark: 3. Bu ayet Allah "Mesih göksel yerlerde ... tüm manevi nimetler bize mübarek indirdiği" belirtiyor Mesih'in iseniz, size başka olmazdı manevi bereket var. Bu maddi nimetlerden söz olmadığını burada dikkat lütfen. Mesih'e olmak büyük bir ev ya da pahalı bir arabaya sahip olacak anlamına gelmez. Ama böyle tüm anlayış passeth barış, tarifsiz sevinç, hayatın fırtına ortasında güven ve umutsuzluk ortasında cennet umudu olarak manevi nimetler olacaktır. Matthew Henry Ruhsal ve göksel nimetler iyi nimetler "dedi; hangi ile biz sefil olamaz. "

 Şimdi, Koloseliler 2:10 dikkat: "Ve siz tüm prenslik ve güç başkanı hangi, ona tamamlandı." Ne "Mesih" tam olması demek? "Tamamlamak" için Yunanca kelime 'tam yapılabilir' ya da 'doldurmak' anlamına gelir. Eğer Mesih ise diğer bir deyişle, eğer Hıristiyan bir hayat yaşamak için gereken her şey var. Sen Tanrı'nın gözünde doğru kabul edilmesi için gereken herşeye sahip. Sen cennette bir sonraki hayata yeryüzünde bu hayattan geçmek için gereken herşeye sahip.

 Yani, biz "Mesih" olarak günahlarımızın tüm kan altında yıkanır ve günahın gücünden ve günahın cezasından teslim anlamına gelir görüyoruz. Mesih'e olmak biz nedeniyle İsa Mesih'in ruhsal bereket almış demektir; ve Mesih'e olmak bizim kurtuluş ve hayat ilgilendiren bir şey eksik değil demektir.

 "Mesih" olmak, yeni yıl için yeni bir sahip ilk adımdır.

 2. Eğer bir olduğunu fark olmalı, yeni yıl için yeni bir sahip olmak "yeni yaratık." İkinci Korintliler 05:17 çoktur "... herhangi bir adam Mesih olması, bu nedenle, yeni bir yaratık", diyor onlar farkında ve onlar Mesih'e olduğundan, yeni yaratıklar olduğu gerçeğini kucaklamak ve onların durumlarına göre eski yollar uzak koymak ve yaşam başlamak için zamanı yok çünkü hayatlarını perişan, verimsiz canlı ve mağlup Hıristiyanlar Tanrı'nın bir çocuk olarak.

 , Evsiz darmadağınık, kirli ve kötü bir genç adam düşünün. O paralar sadece her gün bir lokma yemek almak için yalvarıyor sokaklarda yürüyor. O sokak köşesinde yalvarıyor oturuyor gibi Bir gün, bir adam onu arıyor geliyor. Bu adam babasının, eve gel yolda hayatını almak ve bir eğitim almak için onu istediği zengin bir iş sahibinin oğlu aslında ve söyler. Yiyecek, giyecek, para ve - - o noktadan itibaren halledilir olurdu Babasının konağında onun için oda ve o ihtiyacı her şeyin bol olduğu genç adam söyler. O zavallı genç adam teklif bu tür babasını almak için reddetti ve bir evsiz bir dilenci kalmaya karar Şimdi, eğer hayal.

 Tabii ki saçma. Ancak, birçok Hıristiyan gün her ne ise. Onlar İsa'nın takipçileri olarak durumuna göre yaşamak istemiyorum. Günah tabi, başarısızlık eğilimli, ve - Neil T. Anderson Şeytan "diye size geçmişin bir ürünü başka bir şey değildir inanarak sizi aldatmasın eğer bir Hıristiyan etkinliğini engelleyebilir ki, kitabında, Bondage Breaker yazdı Şeytan İsa'ya konumunuz hakkında bir şey yapamaz "o, söylemeye devam ediyor". alışkanlıklarınızı kontrol, ama Kutsal doğru değildir ne diyor inanarak sizi aldatmasın eğer doğru değil sanki, sen yaşayacaksın ".

 Fark ve Mesih'in yeni bir yaratık olduğu gerçeğini kucaklamak yoksa, o zaman yaşamak için tasarlanmıştır Mesih olarak yaşamak asla. Sen sahip olabilirsiniz güçlü, muzaffer bir hayat olmaz. Sizin "Yeni yıl" olursa olsun, yeni yıl farklı hale belirlemek ne kadar olursa olsun Yeni Yıl hakkında nasıl hissettiğimi umutlu ve iyimser ". Eski yıl" senin gibi aynı olacak ve, şeytan her size hatırlatacaktır başarısızlık geçen yıl vardı ve yıllar önce. O Yeni Yıl başlangıcında günahlarınızın ve hatalar ile yük sizi ve onun yalanlarını kabul ve sen sadece yol olduğuna inanıyorsanız, o zaman gibi tam potansiyeline kadar yaşayan değil bir yıl boyunca devam edecek olacak Tanrı'nın çocuğu.

 Ben günah esaret olmak zorunda değilsiniz söylemek için buradayım. Aynı hataları yapmak ve aynı günahları işlemekten başka bir yıl boyunca gitmek zorunda değilsiniz. Mesih'in yeni bir yaratık olarak ayakta gerçekleştirmek eğer yeni yıl için yeni bir sahip olabilir.

 3. Yeni yıl için yeni bir, tüm uzağa koymak gerekir sahip olmak 2 Corinthians 5:17 herhangi bir adam Mesih olması durumunda, yeni bir yaratık "olduğunu söylüyor" eski şeyler. ": Eski şeyler uzakta geçirilen; Hani, her şey yeni hale getirilir. "Onlar cinnet tanımı tekrar tekrar aynı şeyleri yapıyor ve farklı sonuçlar beklediğini söylüyorlar. Bu doğrudur. Yeni yılda farklı sonuçlar istiyorsanız, size tekrar tekrar aynı eski şeyler yapıyor durdurmak zorunda. İncil Mesih'in vardır, ve eğer yeni bir yaratık iseniz, o zaman eski şeyler "vefat etti." Gerektiğini yeni yılda uzağa koymak gerekir hayatınızda eski şeyler nelerdir söylüyor?

 Bu geçen yıl yalan mı? Eğer dua ve Tanrı'nın sözünü geçtiğimiz yıl okuduktan ihmal mi? Eğer hile ve geçen yıl yolunuzu var connive mı? Eşleri, bu geçtiğimiz sene kocasına saygısızlık? Kocalar, sen bu geçtiğimiz yıl gerektiği gibi karılarınızı aşk başarısız oldu? Çocuklar, bu geçen yıl ailenizin itaatsizlik mi? Size kötü sonuçlar var son bir yıl içinde yaptığı ne olursa olsun, yeni yılda uzağa koymak gerekir.

 Koloseliler bölüm 3 Bu ayet dikkat: "Ama şimdi siz de kapalı tüm bu koymak; senin ağzından öfke, gazap, garez, küfür, pis iletişim. O ye görünce, başka değil bir yalan onun amel ile yaşlı adam kapalı koyduk. "

 Eğer büyük bir yıl yeni yıl yapmak istiyorsanız, size son bir yıl içinde ve kötü bir yıl o yıl yapılan geçmiş yıllarda yaptığı eski şeylerin hepsini uzakta koymak gerekir. İsa Mesih aracılığıyla Tanrı'ya geçmişini ver ve o sizin için ilgilenir.

 Bana sadece geçen yıl günahları ve hataları bir kenara not etmenizi öneririz, ama onlardan öğrenmek ve onlara unutun edelim. Ben daha fazla gol ve harika projeleri nedeniyle herhangi başka bir nedenden dolayı daha geçmişi unutmak için insanların yetersizlik tamamlanmış asla tüm kalbimle inanıyorum. Eğer zihniniz geçmişin günahları, sıkıntılar, problemler ve başarısızlıkları üzerinde durmak için izin eğer yeni yılda çok şey başarmak olmaz.

 İşaya 43:18, Tanrı geçmişin şeyleri unutmak İsrail çocukları buyurdu. Dedi ki: "Siz değil, eski şeyler Unutmayın, ne eski şeyler düşünün." Aslında, Tanrı'nın kendisi bizim günahlarımızı hatırlamıyor. Bir kaç ayet sonra aynı bölümde "Ben, ben bile, benim kendi iyiliği için senin tecavüzleri dışarı blotteth ki o benim, ve senin günahlarını hatırlamak olmaz" diyor. Yani, Allah günahlarımızı hatırlamıyorum yoksa, yok bize aynı şeyi sizin için en iyi olduğunu düşünüyorum?

 Dennis DeHaan böyle gider küçük bir şiir yazdı:

 Dün dönmedi bak
 Başarısızlık ve pişmanlık dolu;
 Ileriyi ve Tanrı'nın kadar yolu aramak
 Tüm günah unutursunuz gerekir itiraf etti.

 Arkadaşım, senin geçmişin eski günahları ve hataları bir kenara. Onlardan öğrenin ve yeni yıl için hiçbir yeni varsa sizin için yeni yıl olacak, çünkü bu gelecek yıl, büyük bir biri olabilir ki sonra onları unutun.

 Bugün kapatmak gibi, ben senin kurtarıcısı olarak İsa Mesih'i kabul asla sizin kim konuşmak istiyorum. Başka bir deyişle, şu anda değil "Mesih" bulunmaktadır. Ben Mesih nasıl alabilirim size göstermek istiyorum. Bu içten dışa hayatınızı değiştirebilir tek yoludur.

 Geçmiş ve şimdiki çoğu büyük insanlar İsa Mesih'in konuştum ve darbe o hayatları üzerinde olmuştur.

 İsa - - büyük Fransız askeri ve siyasi lider Napolyon Bonapart, bir Yahudiye köylü kendime iddialı hayalleri ise, Sezar, İskender ve ince havaya kayboldu gerektiğini hayret "dedi yüzyıllar boyunca O'nun ellerini uzatmak mümkün olmalıdır ve erkek ve ulusların kaderini kontrol. "Sevgili dostum, İsa Mesih de sizin kader sorumlu olalım olabilir.

 Basketbol Büyük Julius "Dr. J yaşamın amacı hayatında Mesih olan ve O'nun planı ne anlama ve bu planı takip ederek bulunabilir olmaktır "Erving," dedi. "

 Eski Başkan George W. Bush, "Mesih büyük filozof: O benim kalbimi değiştirdi" dedi.

 Teolog ve tarihçi Philip Schaff İsa olmadan, hayat öncesinde karanlık gecenin ile alacakaranlık gibi ", dedi; İsa ile, önümüzdeki tam gün ışığında ve sıcaklık ile sabah şafak olduğunu. "

 "Mesih hayatıma geldi, ben iyi ele gemi gibi ortaya çıktı." Büyük İskoç yazar Robert Louis Stevenson, dedi

 İngiliz yazar ve medya kişilik Malcolm Muggeridge Ben mutluluğu peşinde vazgeçti kadar nasıl olduğunu biliyordum sevinç, ya da ben ölmek seçti kadar yaşamak için hiç umursamadım olduğunu söyleyebiliriz "dedi. Bu iki keşifler için ben İsa'ya borçlu duyuyorum. "

 NFL oyun kurucu Sam Bradford Ben gerçekten İsa Mesih ile bir ilişkisi var istemem neden bir sebep görmüyorum "dedi. Ben sadece o hiç yeryüzünde yürümek en büyük insandı, yani, O için çaba istediğiniz her şey. O kimse için çaba istesin her şey. "

 Dünyaca ünlü evangelist Luis Palau "İsa Mesih ile bir karşılaşma sonsuza anında, seni değiştirmek için yeterlidir." Dedi

 İsa Mesih bugün size değiştirmek istiyor. O içten dışa size yeni bir kişi yapmak istiyor. Tanrı Ezekiel 36:26 söyledi: Ayrıca bir "yeni kalp seni vereceğim, ve yeni bir ruh ben içinizde koyacağız: ve ben senin etten dışarı taşlı kalp götürmek olacak, ve ben size etten bir yürek vereceğim ".

 Tanrı hayatında değişim bu tür getirmek istiyor. Biz günah ve günahın cezasından kaydedilebilir ki o Oğlu İsa Mesih'i göndermesinin sebebi budur. İncil John 3:16 diyor: "Allah o onun sadece Kahrolmuşlara, ama sonsuz yaşama sahip olmamalıdır içinde Kim iman eden, Oğul edindi verdi, dünyayı sevdim için."

 Bana bugün kurtarıcıları olarak İsa Mesih'i kabul nasıl sana göstereyim.

 Her şeyden önce, sen benim gibi, sen bir günahkar olduğunu anlamak ve Tanrı'nın yasalarını kırık olduğunu olmalı. İncil Romalılar 3:23 diyor: "Bütün günah işledi ve Tanrı'nın yüceliğinden gelmiş için." Günahlarından dolayı, cehennemde ebedi cezayı hak ettiğini anlamak lütfen. Romalılar 6:23 Bu ateş gölünde mezarının ve ebedi manevi ölüm hem fiziksel ölümdür ... günahın ücreti ölüm "diyor.

 Nasıl bu ölümden kaydedilebilir? Romalılar 10: 9,13 diyor ki: "eceksin itiraf senin ağzına Rab İsa, ve SHALT seninki kalbinde iman varsa adını üzerine Kim çağırır için Allah ... eceksin kaydedilir, ölü onu kaldırdı indirdiği ki bu Rab kaydedilmiş olacaktır. "

 Eğer İsa Mesih günahlarımız için çarmıhta öldü düşünüyorsanız, gömülü, ve ölümden gül, ve sen, benimle bu basit dua lütfen kurtuluş için bugün O'na güvenmek istiyorum edildi: Kutsal Peder Tanrı, ben farkında I bir günahkar ve ben hayatımda bazı kötü şeyler yapmış. Ben senin yasaları kırık var. İsa Mesih aşkına, benim günahlarım beni affet. Ben şimdi İsa Mesih, benim için öldü gömüldü, ve yine gül kalbimle tüm inanıyorum. Rab İsa, kalbimin içine gelip ruhumu kurtarmak ve hayatımı bugün değiştirin lütfen. Amin.

 Eğer sadece Kurtarıcı İsa Mesih'i güvenilir ve o dua dua ve kalp onu demekse, ben size Tanrı'nın Sözü dayalı olduğu beyan, artık cehennemden kurtulmak ve Cennete yolda. Tanrı'nın ailesine hoş geldiniz ve hayatındaki en önemli şeyi yapıyor tebrikler ve senin Rab ve Kurtarıcı İsa Mesih'i alıyor. Daha fazla bilgi Eğer Mesih'e yeni bulundu niyetle büyümeye yardımcı olması için, İncil Işık Society.com gidin ve "Sen kapıdan girin sonra Ne Yapmalı" okuyunuz. "Ben kapıyı duyuyorum.: Herhangi bir adam girerseniz o kaydedilmiş olacaktır, bana göre, ve içeri ve dışarı çıkmak ve otlak bulmak zorundadır", 9: İsa Mesih Yuhanna 10 dedi

 Allah seni seviyor! Seni seviyoruz! Tanrı sizi korusun, ve büyük bir Yeni Yıl sahip olabilir!