Choose another language. 

No nový rok bez nového vás

2 Korintským 5:17 hovorí: "A tak jestli je kto v Kristovi, je nové stvorenie: Staré veci pominuli, hľa, všetko sa stane novou."

Zakaždým, keď nový rok valí okolo, ľudia začínajú premýšľať o veciach, ktoré sa môžu meniť v ich životoch. Niektorí ľudia hovoria, že sa chystáte schudnúť a začať jesť zdravo. Iní hovoria, že sa chystá vrátiť na univerzitu, alebo vypadni dlhov. Niektorí hovoria, že sa chystá napísať knihu, alebo začať vlastné podnikanie. a ďalšie zaviazať k získaniu organizovanej alebo tráviť viac času s rodinou a priateľmi.

Začiatok nového roka je naozaj skvelá príležitosť urobiť zmenu vo svojom živote. Verím, že Boh nám dáva také časové značky, ako spôsob, ako pre nás zastaviť, pozrieť sa na naše životy, a identifikovať veci, ktoré môžeme zmeniť na budúcnosť Avšak, mnoho ľudí sa zameriavajú na to, aby len pasívnym zmien - .. zmeny, ktoré zlepšia ako vyzerajú, zlepšiť ich životnú úroveň, alebo zlepšenie ako vidia ostatní im, že som presvedčený, že to najlepšie zmena, ktorú môžete urobiť, je zmena od naruby. - zmena srdca, ducha a mysle Inými slovami, zmena, ktorá so sebou prináša nové ja do nového roka Lebo nemôže byť naozaj nový rok pre vás, ak nie je žiadna nová ste na nový rok. ,

Takže, dnes sa chcem podeliť s vami z Božieho Slova, ako sa môžete stať novou vy, ako sa vydáme do nového roka. V druhej Korintským kapitole 5, Pavol písomne korintskými veriacim o dôsledkoch Kristovej smrti. zdôrazňuje, že Kristus zomrel za "všetkých ľudí", takže každý môže mať nový život skrze Ježiša Krista. Kvôli Kristovej smrti, spása nie je obmedzený na Židov, ale bol otvorený pre každého. To je dobrá správa pre nás dnes preto, že nám umožňuje vedieť, že niekto môže mať veľkú zmenu vo svojom živote prostredníctvom moci evanjelia Pána Ježiša Krista.

Mnoho ľudí našlo nový život v Kristovi Niektorí slávni ľudia, ktoré ste počuli o, ako sú:. Singer Carrie Underwood, Super Bowl-víťazný futbalový tréner Tony Dungu, hráč NBA Kevin Durant, spisovateľ a komentátor novinky Kirsten mocnosťami, herec Blair Underwood, olympijský atlét Brady Ellison, olympijská víťazka Sanya Richards-Rossová, a PGA Golf Tour majster Webb Simpson, všetci uviedol, že osoba, ktorá tieto najväčší rozdiel v ich živote je Ježiš Kristus.

Povedal Blair Underwood, "Som kresťan. Verím, že Boh má plán. Verím, že sa nebude na nás nechať visieť. Ako človek, nemám všetky odpovede. Byť schopný obrátiť záležitosti sa k vyššej energie pracuje pre mňa. "

Povedal Tony Dungu, "Ty sa nikdy nikam v športe alebo v živote, až sa stanete presvedčený o pravde evanjelia Ježiša Krista. Môžete sa stať profesionálnym športovcom alebo máte obrazu a krásne autá a pekné domy a mnoho peniaze, ale to, čo zistíte, je, že všetky tie veci zmiznú veľmi rýchlo. Musíte pochopiť, že Kristus zomrel za naše hriechy, a že zomrel nielen, aby bol naším Spasiteľom, ale tak, aby mohol byť stredom nášho žije. "

Povedal Kirsten Powers, "nemám naozaj pocit, že by som mal nejakú odvahu, keď som sa stal kresťanom, len som sa vzdal som nebol odvážny;. Som nemal inú možnosť Snažila som sa ani veriť, ale ja jednoducho. nemohol vyhnúť prijatiu Krista. "

Povedal hráč NBA Kevin Durant, "Verím, že Boh je láska ku mne, obetný smrť Ježiša za svoje hriechy, a jeho milosť, nie moje dobré skutky, sú to, čo ma zachráni. To ma ponižuje, a je pre mňa uctievať. Tiež som presvedčený, neba je vyhradená pre mňa a že to najlepšie ešte len príde. Pridal som jednoduchý tetovanie na zápästí, ktorý hovorí, žiť naveky. Božie slovo hovorí, že je to, kde sme všetci v čele, a ja chcem začať žiť s týmto hľadiska večnosti na všetko, čo robím teraz. "

Povedal Grammy ocenený spevák Carrie Underwood, "Moje piesne sú niekedy zamerané na Boha, Ježiša a viery. Každú stredu, môj manžel a ja mám študijnú skupinu s našimi priateľmi. Aj chodiť do kostola, sa snažíme venovať čas v dopoludňajších hodinách na pomodliť. "

Povedal olympijský víťaz Sanya Richards-Rossová, "Existuje mnoho významné verše v Biblii, ale človek si hovorím, najčastejšie je," môžem robiť všetko v Kristovi, ktorý mi dáva silu! "To je môj obľúbený, pretože na trati , ja som väčšinou sa snaží robiť veci, ktoré boli len málokedy predtým. ja viem, že je to len Boh, ktorý mi dáva silu splniť tieto veci. "

Mohli by sme pokračovať s viacerými príkladoch. Ale chcem, aby ste vedeli, že sa môžete pripojiť k likes týchto a mnohých ďalších ľudí tým, že Ježiš Kristus, aby sa nové ja pre nový rok a pre svoj život ďalej. Ako môže taká zmena prísť o?

1. Po prvé, aby nový ste do nového roka, musia byť "v Kristovi." Verš 17 začína, "preto ak niekto v Kristovi ..." grécke slovo pre "in" znamená byť v "pevnú pozíciu" alebo na "prebývať v stanovených medziach". Čo to znamená byť v Kristovi? byť v Kristovi označuje postavenie veriaceho po on alebo ona prijala Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Ak ste v Kristovi, nemôžete mať nový životný štýl, alebo novú mentalitu.

Výraz "v Kristovi" alebo "v ňom" sa používa niekoľkokrát v Novom zákone popísať postavenie a výhody, ktoré veriaci bolo oznámené Efezským 1: .. 7 Tento verš nám hovorí, že "V ňom máme vykúpenie skrze jeho krv , odpustenie hriechov, podľa bohatstva jeho milosti ... "Tu vidíme, že ak ste v Kristovi, tvoje hriechy sú umývajú sa krvou baránka. Vďaka Kristovej smrti, a pretože z Božej milosti, ktorú odkúpenia alebo vyslobodení z hriechu a trestu za hriech, ktorý je peklo.

Za druhé, všimnite si, Efezským 1:. 3 Tento verš hovorí, že Boh "požehnal každým požehnaním duchovným v nebeských miestach v Kristovi ..." Ak ste v Kristovi, máte duchovné požehnanie, ktoré by ste inak nemali Upozorňujeme, tu to toto. nehovorí o materiálne požehnanie. byť v Kristovi neznamená, že bude mať veľký dom, alebo drahé auto, ale budete mať duchovný požehnanie, ako je mier, ktorý prevyšuje všetok rozum, nevýslovnou radosťou, dôvera uprostred búrok života a nádeje neba uprostred zúfalstva Matthew Henry povedal,. "Duchovný a nebeská požehnanie sú najlepšie požehnanie,., s ktorými nemôžeme byť mizerný"

Teraz si všimnite, Kolosenským 2:10: "A vy v ňom ste naplnení, čo je šéf všetkých kniežatstva a moci." Čo to znamená, že je úplná "v Kristovi" grécke slovo pre "kompletné" znamená "byť? plnohodnotné "alebo" naplniť ". Inými slovami, ak ste v Kristovi, budete mať všetko, čo potrebujete k životu kresťanský život. Musíte všetko, čo treba považovať za spravodlivé v Božích očiach. Musíte všetko, čo potrebujete prejsť z tohto života na Zemi k ďalšiemu životu v nebi.

Takže vidíme, že sú "v Kristovi" znamená, že všetky naše hriechy sú premyté v krvi a my sa vyslobodil z moci hriechu a trestu hriechu. Byť v Kristovi znamená, že sme získali duchovné požehnanie, pretože Ježiša Krista a je v Kristovi znamená, že sa nesmie nič chýbať, čo sa týka naše spasenie a život.

Byť "v Kristovi", je prvým krokom k mať nový ste do nového roka.

2. Ak chcete mať nový ste do nového roka, je potrebné si uvedomiť, že ste "nové stvorenie." Hovorí druhej Korintským 5:17, "teda ak niekto v Kristovi, je nové stvorenie ..." Existuje mnoho kresťania, ktorí žijú mizerne, neproduktívny, a porazil život, len preto, že si neuvedomujú, a prijať fakt, že vzhľadom na to, že sú v Kristovi, sú nové stvorenie, a to je čas, aby odložili staré spôsoby a začať žiť podľa ich postavenia ako dieťa Božie.

Predstavte si mladého muža, ktorý je bez domova, strapatý, nečisté, a chudobnými. Chodia po uliciach prosí o mince, len aby si niečo na jedenie každý deň. Jedného dňa príde muž hľadá pre neho, keď sedí na rohu ulice žobranie . Tento muž mu povie, že je v skutočnosti synom bohatého majiteľa podniku, a že jeho otec chce, aby sa vrátil domov, si svoj život na trati, a získať vzdelanie. Hovorí mladého muža, ktorý tam je dosť miesta pre neho v otcovej sídle a že všetko, čo potrebuje - jedlo, oblečenie, a peňazí. - bude postarané od tej chvíle teraz si predstavte, že, že chudobný mladík odmietol, aby sa jeho otec sa na také ponuky, a rozhodol sa zostať bezdomovec žobrák.

Samozrejme, že je smiešne. Napriek tomu, že je to, čo mnohí kresťania každý a každý deň. Nežijú v závislosti na ich postavenie ako nasledovníci Ježiša Krista. Neil T. Anderson napísal vo svojej knihe The Bondage Breaker, že Satan môže "blok účinnosť kresťan, ak môže oklamať vás do podozrenia, že ste nič iné ako produkt svojej minulosti - v závislosti na hriechu, náchylný k zlyhaniu, a riadený svojimi zvykmi "On pokračuje hovoriť," Satan nemôže s tým nič robiť. vaša pozícia v Kristovi, ale či môže oklamať vás do podozrenia, čo Písmo hovorí, že to nie je pravda, budete žiť, ako by to nie je pravda. "

Ak si neuvedomujú, a prijať fakt, že ste novým stvorením v Kristovi, potom sa nikdy žiť ako Kristus určené pre vás žiť, nebudete mať silný, víťazný život, ktoré môžete mať. Vaše "nový rok" bude rovnaké ako "starého roka." bez ohľadu na to, ako nádejne a optimisticky si myslíte o novom roku, a bez ohľadu na to, ako veľmi vám zistiť, aby nový rok líši, diabol vám pripomenie každej zlyhania ste mali v minulý rok a roky predtým. On bude zaťažovať vám vaše hriechy a chyby na začiatku nového roka, a ak súhlasíte jeho klamstvá, a verí, že to je presne tak, ako sú, potom sa budete prechádzať ďalší rok nežije až do svojho plného potenciálu ako Božieho dieťaťa.

Som tu, aby som vám povedať, že nemusíte byť v otroctve hriechu. Nemusíte ísť cez ďalší rok robí rovnaké chyby a páchanie rovnaké hriechy. Môžete mať nový ste pre nový rok, ak vás realizovať svoje postavenie ako nové stvorenie v Kristovi.

3. Ak chcete mať nový ste do nového roka, je potrebné dať preč všetky 2 Korintským 5:17 hovorí, že "ak niekto v Kristovi, je nové stvorenie: Staré veci pominuli, hľa." Staré veci "všetky veci sú nové! ". Hovorí sa, že definícia šialenstva je robiť rovnaké veci znovu a znovu a očakávať rôzne výsledky. a to je pravda. a ak chcete rôzne výsledky v novom roku, budete musieť prestať robiť rovnaké staré veci znova a znova. Biblia hovorí, že ak ste v Kristovi, a ak ste nové stvorenie, potom staré veci by mali byť "zomrel." Aké sú staré veci vo vašom živote, ktoré budete musieť dať preč v novom roku?

Vedeli ste, klamať minulý rok? Mali ste zanedbávať modlitbu a čítanie Božieho slova minulý rok? Vedeli ste, podvádzať, a sú s ním uzrozumené, aby svoju cestu minulý rok? Manželky, ste bol neúctivý k svojmu manželovi minulý rok? Manželia, si nedokážu milovať svoje ženy, ako by ste mali minulý rok? Deti, ste porušiť svoje rodičia minulý rok? Či už ste v minulom roku, že máš zlé výsledky, musíte dať bokom v novom roku.

Všimnite si tento verš z Kolosanom kapitola 3:. "Ale teraz vy tiež odložiť všetky tieto; hnev, hnev, zloby, rúhanie, špinavú komunikácia z úst totiž nie je jeden druhému, keď videl, že ste odložiť starého človeka s jeho skutky. "

Ak chcete, aby nový rok skvelý rok, je potrebné dať preč všetky staré veci, ktoré ste v poslednom roku a v minulých rokoch vyplynulo, že rok zlý rok. Dajte svoju minulosť k Bohu skrze Ježiša Krista a He sa bude starať o to pre vás.

Dovoľte mi, aby som vám, aby ste nielen dať hriechy a nedostatky v minulom roku, ale poučiť sa z nich, a zabudnúť na ne. Verím, že sa z celého srdca, že viac gólov a nádherné projekty neboli nikdy dokončený kvôli neschopnosti ľudí zabudnúť minulosť, než z akéhokoľvek iného dôvodu. nič dosiahnuť nič moc v novom roku, ak si, aby vaša myseľ zaoberať sa za hriechy, problémy, problémy a zlyhanie vašej minulosti.

Izaiáš 43:18, Boh prikázal Izraelitom zabudnúť na veci z minulosti Povedal:. "Pamätajte si, vy nie predchádzajúcej veci, ani zvážiť veci stará." V skutočnosti, Boh sám nepamätá naše hriechy. O pár veršov neskôr v rovnakej kapitole hovorí: "ja, ja, ja ten, kto blotteth sa tvoja prestúpenia, pre seba, a tvoje hriechy nespomeniem." a tak, ak Boh nepamätá naše hriechy, nie si myslíte, že je najlepšie pre nás, aby urobili to isté?

Dennis DeHaan napísal malú báseň, ktorá vyzerá takto:

Nehľadajte späť včera
Takže plný zlyhanie a ľútosti;
Pozrite sa dopredu a hľadať Božiu priebežný
Všetko hriech priznal, musíte zabudnúť.

Môj priateľ, odložiť staré hriechy a nedostatky vašej minulosti. Učte sa od nich a potom zabudnúť na ne tak, že to budúci rok môže byť veľký, pretože tam bude žiadny nový rok pre vás, ak nie je nová ste nový rok.

Ako uzavrieť dnes chcem hovoriť k tým z vás, ktorí nikdy prijal Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Inými slovami, vy nie ste "v Kristovi" práve teraz. Chcem vám ukázať, ako sa môžete dostať v Kristovi. This je to jediný spôsob, ako môžete zmeniť svoj život zvnútra von.

Mnoho slávnych ľudí minulosť a súčasnosť hovorili o Ježišovi Kristovi, a to má dopad na ich životy.

Veľký francúzsky vojenský a politický vodca Napoleon Bonaparte vyhlásil: "Čudujem sa, že vzhľadom na to, ambiciózny sny seba, Caesar, a Alexander mal rozplynula, Judskej roľník - Jesus - by mal byť schopný natiahnuť si ruky po stáročia a riadi osudy ľudí a národov. "Drahý priateľovi, môžete si nechať Ježiš Kristus na starosti svojho osudu rovnako.

Basketbal veľký Julius povedal: "Dr. J" Erving, "Zmyslom života je potrebné hľadať cez mať Krista vo svojom živote, a pochopenie toho, čo jeho plán, a po tomto pláne."

Povedal bývalý prezident George W. Bush, "Kristus je najväčší filozof: Zmenil sa moje srdce."

Povedal teológ a historik Philip Schaff, "bez Krista, život je ako za súmraku sa temnej noci pred sebou,. S Kristom, to je úsvit rána sa svetlom a teplo celý deň dopredu"

Veľký škótsky spisovateľ Robert Louis Stevenson povedal: "Keď Kristus prišiel do môjho života, prišiel som o ako dobre ovládal lodi."

Britský spisovateľ a mediálna osobnosť Malcolm Muggeridge povedal: "Môžem povedať, že som nikdy nevedel, čo radosť bola ako kým som to vzdal výkonu šťastie, alebo sa staral žiť, kým som sa rozhodol zomrieť. U týchto dvoch objavov som zaviazaný k Ježišovi."

Povedal NFL quarterback Sam Bradford, "ja naozaj nevidím dôvod, prečo by nechcel mať vzťah s Ježišom Kristom. Myslím, že nielen on bol najväčší človek niekedy chodiť po zemi, to všetko, čo som chcú usilovať. Je to všetko, že každý, kto by sa chceli usilovať. "

Povedal Svetoznámy evanjelista Luis Palau, "One stretnutie s Ježišom Kristom je dosť, aby vás zmení, okamžite, a to navždy."

Ježiš Kristus chce, aby vám dnes Chce, aby sa vám nové osoby zvnútra von Boh povedal Ezechiel 36,26 zmeniť: .. "nové srdce dám vám, a nového ducha dám do vášho vnútra, a vezmem kamenné srdce z tela vášho, dám vám srdce z mäsa. "

Boh chce, aby o tomto druhu zmeny vo svojom živote, preto poslal svojho Syna Ježiša Krista, aby sme mohli byť spasení od hriechu a trestu hriechu Biblia hovorí Ján 03:16: .. "Lebo Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna len, aby každý, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život. "

Ukážem vám, ako môžete prijať Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa dnes.

Po prvé, musíte pochopiť, že ste hriešnik, rovnako ako ja, a že ste porušili Božie zákony Biblia hovorí v Rimanom 3:23:. ". Všetci zhrešili a sú ďaleko od Božej slávy" Pochopte prosím, že v dôsledku svojich hriechov, zaslúžite si večný trest v pekle. Rimanom 6:23 hovorí, že "mzdou hriechu je smrť ... To je ako fyzická smrť v hrobe a večnej duchovnej smrti v ohnivom jazere.

Ako môžete byť spasení z tohto smrťou Rimanom 10:? 9,13 hovorí: "To vyznávaš svojími ústami Ježiša ako Pána a uveríš vo svojom srdci, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený ... lebo kto vyzve meno Pánovo, bude spasený. "

Ak si myslíte, že Ježiš Kristus zomrel na kríži za vaše hriechy, bol pochovaný a vstal z mŕtvych, a chcete, aby mu dôverovať pre spasenie dnes, Prosím, modlite sa so mnou túto jednoduchú modlitbu: Svätého otca Bože, som si uvedomil, že som sa som hriešnik a že som urobil nejaké zlé veci v mojom živote. Aj porušil vaše zákony. Pre Ježiša Krista záujmu, prosím, odpusť mi moje hriechy. som presvedčený, teraz sa z celého srdca, že Ježiš Kristus zomrel za mňa, bol pochovaný , a vstal z mŕtvych, Pane Ježišu, prosím, poď do môjho srdca a zachrániť svoju dušu a zmeniť svoj život dnes. Amen.

Ak ste práve dôveryhodný Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa, a vy sa modlil, aby modlitbu a chcel ju zo svojho srdca, vyhlasujem vám, že na základe Božieho Slova, teraz ste uložili z pekla, a tie sú na ceste do neba. Vitajte do Božej rodiny a blahoželania na tom najdôležitejšia vec v živote, a že prijíma Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa. Pre ďalšie informácie, aby vám pomôžu rast vo vašej novo nájdené viery v Krista, choďte do svetla evanjelia Society.com a , prečítajte si "Čo robiť po zadaní dverami" Ježiš Kristus povedal v Jánovi 10: 9, "Ja som dvere: podľa mňa, či niekto vstúpi dovnútra, bude spasený a bude vchádzať i vychádzať a nájde pasienok. "

Boh vás miluje! Máme ťa rád! Boh vám žehnaj, a majú veľkú Nový rok!