Choose another language. 

2 List do Koryntian 5:17 mówi: "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem: stare rzeczy przeminęły; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. "

Za każdym razem nowy rok rolkach wokół, ludzie zaczynają myśleć o tym, co mogą zmienić w swoim życiu. Niektórzy mówią, że mają zamiar schudnąć i zacząć jeść zdrowo. Inni mówią, że mają zamiar wrócić do college'u lub wyjść z zadłużenia. Niektórzy mówią, że mają zamiar napisać książkę lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. A inni zobowiązać się do uzyskania zorganizowane lub spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Początek nowego roku jest rzeczywiście doskonała okazja, aby dokonać zmian w swoim życiu. Wierzę, że Bóg daje nam takie znaczniki czasu jako sposób dla nas zatrzymać, spojrzeć wstecz na swoje życie, i określić to, co możemy zmienić w przyszłości. Jednak wiele osób koncentruje się na co tylko na zewnątrz zmian - zmian, które przyczynią się do poprawy ich wyglądu, poprawy standardu życia lub poprawy, jak inni je zobaczyć. Uważam, że najlepszym zmiany można zrobić to zmiana od wewnątrz - zmiany serca, ducha i umysłu. Innymi słowy, zmiany, które przynosi o nowe za nowym roku. Bo nie może być prawdziwie Nowy Rok dla Ciebie, jeśli nie ma nowych można na Nowy Rok.

Tak, dzisiaj chcę się z wami podzielić ze Słowa Bożego, jak możesz stać się nowym Ci jak ruszamy w nowym roku. W II Liście do Koryntian rozdział 5, Paweł pisze do wierzących w Koryncie o konsekwencje śmierci Chrystusa. Podkreśla on, że Chrystus umarł za "wszystkich ludzi", więc każdy może mieć nowe życie przez Jezusa Chrystusa. Z powodu śmierci Chrystusa, zbawienie nie ograniczała się do Żydów, ale został otwarty dla każdego. To dobra wiadomość dla nas dzisiaj, ponieważ mówi nam, że każdy może mieć wielką zmianę w ich życiu poprzez moc Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Wiele osób ma znaleźć nowe życie w Chrystusie. Kilka znanych osób, których słyszeliście, takie jak: piosenkarka Carrie Underwood, Super Bowl wygranej trener piłki nożnej Tony użyźniony, gracz NBA Kevin Durant, pisarz i komentator Kirsten Powers wiadomości, aktor, Blair Underwood, olimpijczyk Brady Ellison, złoty medalista olimpijski Sanya Richards-Ross i PGA golf Tour mistrzem Webb Simpson, wszyscy stwierdził, że osoba, która dokonała się największa różnica w ich życiu jest Jezus Chrystus.

Blair Underwood powiedział: "Jestem chrześcijaninem. Wierzę, że Bóg ma plan. Wierzę, że nie zamierza nas opuścić wiszące. Jako człowiek, nie mam odpowiedzi na wszystkie pytania. Będąc w stanie włączyć się do spraw robót elektroenergetycznych a wyższe dla mnie. "

Tony użyźniony powiedział: "Nigdy nie będziesz się w dowolnym miejscu w sporcie czy w życiu, aż się przekonać o prawdziwości ewangelii Jezusa Chrystusa. Możesz stać się zawodowym sportowcem lub mają graficzne i ładne samochody i ładne domy i dużo pieniędzy, ale to, co znajdziesz to, że wszystkie z tych rzeczy odchodzi dość szybko. Musisz zrozumieć, że Chrystus umarł za nasze grzechy, i nie tylko umarł, aby być naszym Zbawicielem, ale tak, aby mógł być w centrum naszego życia. "

Kirsten Powers powiedział: "Ja naprawdę nie czuję się jakbym nie miał odwagi, kiedy zostałem chrześcijaninem; Po prostu dał w nie byłem odważny.; Nie miałem żadnego wyboru. Próbowałem nie uwierzyć, ale po prostu nie mogłem uniknąć przyjęcia Chrystusa. "

Gracz NBA Kevin Durant powiedział: "Wierzę, że miłość Boga do mnie, ofiarnej śmierci Jezusa za moje grzechy i łaskę, a nie moje dobre uczynki, są tym, co mnie ratuje. To poniża mi to i oddać Mu pokłon. Wierzę również, Niebo jest zarezerwowany dla mnie i że najlepsze jest jeszcze przed nami. Dodałem prosty tatuaż na nadgarstku, który mówi, żyć na wieki. Słowo Boże mówi, że tam wszyscy jesteśmy na czele. I chcę zacząć żyć w wiecznej perspektywy na wszystko, co robię teraz. "

Wielokrotnie nagradzany Grammy piosenkarka Carrie Underwood powiedział: "Moje piosenki są czasem koncentruje się na Boga, Jezusa i wiary. W każdą środę, mój mąż i ja mamy grupę studyjną z naszymi przyjaciółmi. Chodzę do kościoła. Staramy się poświęcać czas rano, aby odmówić modlitwę. "

Złoty medalista olimpijski Sanya Richards-Ross powiedział: "Istnieje wiele znaczących wersetów w Biblii, ale jedno mogę powiedzieć sobie, najczęściej jest" Wszystko mogę w Chrystusie, który mnie umacnia! "To jest mój ulubiony, ponieważ na torze , ja zwykle staramy się robić rzeczy, które rzadko były zrobione wcześniej. Wiem, że to jest tylko Bóg, który daje mi siłę do spełnienia tych rzeczy. "

Moglibyśmy się więcej przykładów. Ale chcę, żebyś wiedział, że możesz dołączyć pokroju tych i wielu innych ludzi, pozwalając Jezus Chrystus zrobić nową jesteś dla nowego roku i swoim życiu poza nią. Jak można takie zmiany doszło?

1. Przede wszystkim, aby mieć nowe jesteś na nowy rok, musi być "w Chrystusie." Werset 17 zaczyna się ", więc jeśli ktoś jest w Chrystusie ..." greckiego słowa "w" oznacza być w"stanowisko stałe" lub "zamieszkać w określonych granicach". Co to znaczy być w Chrystusie? Być w Chrystusie oznacza rangę wierzącego po tym, jak został zaakceptowany Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela. Jeśli nie jesteś w Chrystusie, nie można mieć nowy styl życia lub nowej mentalności.

Określenie "w Chrystusie" lub "w Nim" jest używany kilka razy w Nowym Testamencie, aby opisać położenie i korzyści, które wierzący. Wskazówka Efezjan 1: 7. Ten werset mówi nam, że "W Nim mamy odkupienie przez Jego krew, odpuszczenie grzechów, według bogactwa Jego łaski ..." Widzimy tutaj, że jeśli jesteś w Chrystusie, twoje grzechy są myte w krwi Baranka. Przez śmierć Chrystusa, a ponieważ Bożej łaski, to są umarzane lub dostarczone od grzechu i kary, grzechu, który jest Piekło.

Po drugie, zauważyć Ef 1: 3. Ten werset mówi, że Bóg "pobłogosławił nas wszystkich duchowych błogosławieństw w okręgach niebieskich w Chrystusie ..." Jeśli jesteś w Chrystusie, trzeba duchowe błogosławieństwa, które nie miałyby inaczej. Proszę zauważyć tutaj, że nie mówi się o materialne błogosławieństwa. Będąc w Chrystusa nie oznacza, że masz duży dom lub drogiego samochodu. Ale będziesz miał duchowe błogosławieństwa, takich jak pokój, który przewyższa wszelki rozum, radością niewymowną, zaufanie pośród burz życia i nadziei na niebie pośród rozpaczy. Matthew Henry powiedział: "Duchowe i niebiańskie błogosławieństwa są najlepsze błogosławieństwa; z którą nie może być nieszczęśliwy. "

Teraz zauważyć Kolosan 2:10: "A wy jesteście w Nim, który jest Głową wszelkiej władzy i." Co to znaczy być pełna "w Chrystusie"?Greckie słowo "zakończenia" oznacza "być pełne" lub "wypełnić". Innymi słowy, jeśli jesteś w Chrystusie, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby żyć życiem chrześcijańskim. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby być uznane za sprawiedliwe w oczach Boga. Masz wszystko, czego potrzebujesz aby zdać z tego życia na ziemi do następnego życia w Niebie.

Tak więc widzimy, że jest "w Chrystusie" oznacza, że wszystkie nasze grzechy są myte w krwi i są dostarczane z mocy grzechu i kary za grzech. Być w Chrystusie oznacza, że otrzymaliśmy duchowe błogosławieństwa z powodu Jezusa Chrystusa; i będąc w Chrystusie oznacza, że nie brakuje niczego, co dotyczy naszego zbawienia i życia.

Bycie "w Chrystusie" jest pierwszym krokiem do posiadania nowych Ciebie na nowy rok.

2. Aby mieć nowe jesteś na nowy rok, musisz zdać sobie sprawę, że jesteś "nowym stworzeniem." Drugi List do Koryntian 5:17 mówi: "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem ..." Istnieje wiele chrześcijanie, którzy mieszkają nieszczęśliwi, bezproduktywne, a pokonani życie tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, a jednocześnie fakt, że ponieważ są w Chrystusie, są one nowe stworzenia i to jest czas, aby odłożyć stare sposoby i zacząć żyć zgodnie z ich sytuacji jako dziecka Bożego.

Wyobraźmy sobie młodego człowieka, który jest bezdomny, rozczochrana, nieczyste, i biednych. Idzie ulicami prosząc o monety po to, żeby coś przekąsić na co dzień. Pewnego dnia mężczyzna przychodzi patrząc na niego jak on siedzi na żebranie rogu ulicy. Ten człowiek mówi mu, że jest w rzeczywistości synem bogatego właściciela firmy i jego ojciec chce go do domu, weź swoje życie na właściwe tory i zdobyć wykształcenie. On mówi do młodego człowieka, że nie ma dużo miejsca dla niego w rezydencji ojca i tego wszystkiego, co potrzebuje - jedzenie, ubranie i pieniądze - będzie załatwione od tego momentu. Teraz wyobraźcie sobie, że słaba młody człowiek odmówił podjęcia ojca się na tego rodzaju ofertę i postanowił pozostać bezdomnym żebrakiem.

Oczywiście, że jest śmieszne. Mimo, że jest to, co wielu chrześcijan robić każdego dnia. Oni nie żyją według ich statusu jako naśladowców Chrystusa. Neil T. Anderson napisał w swojej książce The Bondage Breaker, że szatan może "blokować skuteczności chrześcijanina, jeśli on może cię oszukać, wierząc, że są tylko wytwór twojej przeszłości - podlega grzechu, podatne na uszkodzenia, a kontrolowane przez swoje nawyki. "on mówi dalej:" szatan nie może zrobić nic o swojej pozycji w Chrystusie, ale jeśli on może cię oszukać, wierząc, co Pismo Święte mówi, nie jest prawdą, będziesz żyć tak, jakby to nie jest prawda ".

Jeśli nie zdają sobie sprawy, a jednocześnie fakt, że jesteś nowym stworzeniem w Chrystusie, to nigdy nie będziesz żyć jak Chrystus ma dla ciebie żyć. Nie będziesz mieć potężny, zwycięskie życie, że można mieć. Twój "nowy rok" będzie taka sama, jak "starego roku." Nie ważne jak nadzieja i optymistyczne czujesz Nowego Roku, i bez względu na to, jak wiele można określić, aby nowy rok inaczej, diabeł przypomni wam co awarii trzeba było w ubiegłym roku, a rok wcześniej. On was ciężarem swoich grzechów i błędów na początku Nowego Roku i jeśli akceptujesz jego kłamstwa i wierzę, że to jest właśnie taki, jaki jesteś, a następnie będzie można przejść przez kolejny rok nie mieszka się do pełnego potencjału, jak dzieckiem Boga.

Jestem tu, by powiedzieć, że nie musisz być w niewoli grzechu. Nie musisz przejść przez kolejny rok w tych samych błędów i popełniając te same grzechy. Możesz mieć nowe jesteś na nowy rok, czy zdajesz sobie sprawę, swoją pozycję jako nowe stworzenie w Chrystusie.

3. Aby nowe jesteś na nowy rok, należy odstawić wszystkie 2 Koryntian 5:17 mówi, że "jeśli ktoś jest w Chrystusie, jest nowym stworzeniem" stare rzeczy. ": Stare rzeczy przeminęły; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. "Mówią, że definicja szaleństwa robi to samo w kółko i oczekiwać różnych wyników. To prawda. A jeśli chcesz różne wyniki w nowym roku, trzeba przestać robić te same stare rzeczy w kółko.Biblia mówi, że jeśli jesteś w Chrystusie, a jeśli jesteś nowym stworzeniem, to stare rzeczy powinny być "zmarł". Jakie są stare rzeczy w swoim życiu, że trzeba odłożyć w nowym roku?

Czy leży w zeszłym roku? Czy zaniedbują modlitwę i czytanie słowa Bożego w ubiegłym roku? Czy oszukiwać i współdziałać, aby na swój sposób w zeszłym roku? Żony, byłeś brak szacunku do męża w zeszłym roku? Mężowie, czy nie miłujcie żony swoje, jak powinna w zeszłym roku? Dzieci, czy nieposłuszni rodzice w zeszłym roku? Cokolwiek miało miejsce w ubiegłym roku, że mam ciebie złe wyniki, trzeba odłożyć w nowym roku.

Zwróć uwagę na werset z Kolosan rozdział 3: "Ale teraz wy odkładać wszystko; gniew, zapalczywość, złość, bluźnierstwo, filthy komunikacji z twoich ust. Lie nie jeden do drugiego, boście porzucić dawnego człowieka z jego uczynkami. "

Jeśli chcesz, aby nowy rok świetny rok, należy odstawić wszystkie stare rzeczy, które zrobiliśmy w ubiegłym roku, w ostatnich latach, że dokonane w tym roku zły rok. Podaj swoją przeszłość do Boga przez Jezusa Chrystusa, a On zajmie się tym za Ciebie.

Pozwól mi zachęcamy nie tylko umieścić grzechy i porażki minionego roku, ale uczyć się od nich i zapomnieć o nich. Wierzę z całego serca, że więcej goli i wspaniałe projekty nigdy nie zostały zrealizowane z powodu niezdolności ludzi zapomnieć o przeszłości, niż z jakiegokolwiek innego powodu. Nie będzie osiągnąć dużo niczego w nowym roku, jeśli pozwalają na twój umysł, by zamieszkać na grzechy, kłopotów, problemów i niepowodzeń swojej przeszłości.

W Księdze Izajasza 43:18, Bóg nakazał Izraelitom, aby zapomnieć o rzeczy z przeszłości. Powiedział: "Nie wspominajcie rzeczy dawniejszych ani rozważyć rzeczy stare." W rzeczywistości, Bóg nie pamięta nasze grzechy. Kilka wersetów dalej w tym samym rozdziale, mówi, "ja, ja, jestem nim, że twoje grzechy na blotteth dla mego dobra, i nie pamięta grzechy twoje." Tak więc, jeśli Bóg nie pamiętam nasze grzechy, nie myślisz, że to jest najlepsze dla nas, aby zrobić to samo?

Dennis DeHaan napisał wierszyk, że idzie tak:

Słuchaj, nie kopie się wczoraj
Tak pełne awarii i żalu;
Patrzeć w przyszłość i starać drodze, Boga
Każdy grzech wyznał trzeba zapomnieć.

Mój przyjaciel, odłożyć stare grzechy i porażki swojej przeszłości. Uczyć się od nich, a następnie zapomnieć o nich, że w przyszłym roku może być wielki, bo nie będzie nowego roku dla Ciebie, jeśli nie ma nowych Ciebie na nowy rok.

Jak zamknąć dzisiaj chcę mówić do tych, którzy nie przyjęli Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela. Innymi słowy, nie są "w Chrystusie" teraz. Chcę pokazać, jak można dostać się w Chrystusa. To jest jedyny sposób, można zmienić swoje życie od wewnątrz.

Wielu wielkich ludzi w przeszłości i obecnie mówili o Jezusie Chrystusie, a On miał wpływ na ich życie.

Wielki francuski wojskowy i polityczny przywódca Napoleon Bonaparte powiedział: "Dziwię się, że podczas gdy ambitnych marzeń o siebie, Cezar i Aleksander powinien rozpłynął się w powietrzu, Judei chłop - Jezus - powinien być w stanie rozciągnąć Jego ręce na przestrzeni wieków i kontrolować losy ludzi i narodów. "Drogi przyjacielu, niech Jezus Chrystus może odpowiadać za swoje przeznaczenie, jak również.

Koszykówka wielka Julius "Dr. J "Erving powiedział:" Celem życia jest być znalezione przez posiadanie Chrystusa w swoim życiu, i zrozumieć, co Jego plan, a w następstwie tego planu. "

Były prezydent George W. Bush powiedział: "Chrystus jest największym filozofem: On zmienił moje serce."

Teolog i historyk Philip Schaff powiedział: "Bez Chrystusa, życie jest jak zmierzchu z ciemnej nocy przed; z Chrystusem, jest świt rano ze światłem i ciepłem cały dzień przed nami. "

Wielki szkocki pisarz Robert Louis Stevenson powiedział: "Kiedy Chrystus przyszedł do mojego życia, ja przyszedłem o jak dobrze obsługiwane statku."

Brytyjski pisarz i media osobowość Malcolm Muggeridge powiedział: "Mogę powiedzieć, że nigdy nie wiedziałem, co za radość była jak aż dałem się realizacji szczęście, albo zależało, aby żyć, dopóki nie postanowił umrzeć. W przypadku tych dwóch odkryć jestem zobowiązany do Jezusa. "

NFL rozgrywający Sam Bradford powiedział: "Ja naprawdę nie widzę powodu, dlaczego nie chcesz mieć relację z Jezusem Chrystusem. To znaczy, nie tylko był on największy człowiek kiedykolwiek chodził po ziemi, On jest wszystko, co chcę dążyć. To wszystko, co ktokolwiek miałby kiedykolwiek chcesz dążyć. "

Słynny Ewangelista Luis Palau powiedział: "Jeden spotkanie z Jezusem Chrystusem jest na tyle cię zmienić, natychmiast, na zawsze."

Jezus Chrystus chce zmienić cię dzisiaj. On chce, aby ci nową osobę od wewnątrz. Bóg powiedział w Księdze Ezechiela 36:26: "nowe serce też dam wam, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i odejmę serce kamienne z ciała waszego, a dam wam serce z ciała ".

Bóg chce, aby doprowadzić do tego rodzaju zmian w swoim życiu. Dlatego zesłał swego Syna, Jezusa Chrystusa, abyśmy mogli być zbawieni od grzechu i kary za grzech.Biblia mówi w Jana 3:16: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Pokażę ci, jak możesz przyjąć Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela dzisiaj.

Po pierwsze, musisz zrozumieć, że jesteś grzesznikiem, podobnie jak ja, i że masz złamane prawa Boże.Biblia mówi w Liście do Rzymian 3:23: "Wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej." Proszę zrozumieć, że z powodu swoich grzechów, zasługujesz na wieczne potępienie w piekle. Rzymian 6:23 mówi: "zapłatą za grzech jest śmierć ... To jest jak śmierć fizyczna w grobie i wiecznej duchowej śmierci w jeziorze ognia.

Jak można uchronić się od śmierci? Rzymian 10: 9,13 mówi: "Bo jeśli będziesz wyznać z twoich ustach Pana Jezusa i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg Go wskrzesił z martwych, będziesz zbawiony ... Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pan będzie zbawiony. "

Jeśli wierzysz, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu za twoje grzechy, został pogrzebany i zmartwychwstał, i chcesz zaufać Mu za zbawienie dziś, Proszę, módlcie się ze mną tę prostą modlitwę: Ojca Świętego Boga, zdaję sobie sprawę, że jestem grzesznikiem i że zrobiłem kilka złych rzeczy w moim życiu. Złamałem swoje prawa. Na miłość Jezusa Chrystusa, proszę, wybacz mi moje grzechy. Teraz wierzę z całego serca, że Jezus Chrystus umarł za mnie, został pogrzebany i zmartwychwstał. Panie Jezu, proszę przyjść do mojego serca i zapisać moją duszę i zmienić swoje życie już dziś. Amen.

Jeśli tylko zaufanym Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela, i modlił się, że modlitwa i oznaczało to z serca, oświadczam wam, że w oparciu o Słowo Boże, jesteś zapisany z piekła i jesteś na najlepszej drodze do Nieba. Zapraszamy do rodziny Bożej i gratulujemy robi najważniejszą rzeczą w życiu i że jest przyjęcie Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Więcej informacji, aby pomóc rozwijać się w swoim nowym znaleziono wiary w Chrystusa, przejdź do Ewangelii światła Society.com i przeczytaj "Co zrobić po wprowadzeniu przez drzwi". Jezus Chrystus powiedział w Ewangelii Jana 10: 9, "Ja jestem bramą. Przez mnie, jeśli ktoś wejść, zbawiony będzie, a wnijdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko"

Bóg Cię kocha! Kochamy cię! Niech Bóg cię błogosławi, i świetnie się Nowego Roku!