Choose another language. 

2 Korintským 5:17 říká: "Protož jest-li kdo v Kristu, je nové stvoření: Staré věci pominuly, Hle, všecko učiněno nové. "

 Pokaždé, když nový rok valí kolem, lidé začínají přemýšlet o věcech, které se mohou měnit v jejich životech. Někteří lidé říkají, že se chystáte zhubnout a začít jíst zdravě. Jiní říkají, že se chystá vrátit na univerzitu, nebo dostat z dluhů. Někteří říkají, že se chystá napsat knihu, nebo založit vlastní podnik. A jiní zavázat k získání organizované nebo trávit více času s rodinou a přáteli.

Začátek nového roku je opravdu skvělá příležitost udělat změnu ve svém životě. Věřím, že Bůh nám dává takové časové značky, jako způsob, jak pro nás zastavit, podívat se na naše životy, a identifikovat věci, které můžeme změnit do budoucna. Nicméně, mnoho lidí se zaměřují na to, aby jen vnější změny - změny, které zlepší jak vypadají, zlepšit jejich životní úroveň, nebo zlepšují jak je vidí ostatní. Domnívám se, že to nejlepší změna, kterou můžete udělat, je změna zevnitř ven - změna srdce, ducha a mysli. Jinými slovy, na změnu, která s sebou přináší nový jste do nového roku. Na nemůže být opravdu nový rok pro vás, pokud není žádná nová jste na Nový rok.

 Takže, dnes se chci podělit s vámi z Božího Slova, jak se můžete stát novou vy, jako se vydáme do nového roku. V druhé Korintským kapitole 5, Pavel písemně korintskými věřícím o důsledcích Kristovy smrti. Zdůrazňuje, že Kristus zemřel za všechny lidi "," takže každý může mít nový život skrze Ježíše Krista. Vzhledem k tomu, Kristovy smrti, spása není omezen na Židy, ale byl otevřen pro každého. To je dobrá zpráva pro nás dnes, protože nám umožňuje vědět, že někdo může mít velkou změnu ve svém životě prostřednictvím moci evangelia Pána Ježíše Krista.

 Mnoho lidí našlo nový život v Kristu. Někteří slavní lidé, kterým jste slyšeli, jako například: zpěvačka Carrie Underwood, Super Bowl-vítězný fotbalový trenér Tony Dungy, hráč NBA Kevin Durant, spisovatel a komentátor zprávy Kirsten Powers, herec Blair Underwood, olympijský atlet Brady Ellison, olympijská vítězka Sanya Richards-Ross, a PGA golf Tour mistr Webb Simpson, všichni uvedl, že osoba, která tyto největší rozdíl v jejich životě je Ježíš Kristus.

 Řekl Blair Underwood, "Jsem křesťan. Věřím, že Bůh má plán. Věřím, že se nebude na nás odejít zavěšení. Jako člověk, nemám odpovědi na všechny otázky. Být schopen obrátit záležitosti se k vyšší moc práce pro mě. "

 Řekl Tony Dungy, "Ty se nikdy nikam ve sportu nebo v životě, až se stanete přesvědčen o pravdě evangelia Ježíše Krista. Můžete se stát profesionálním sportovcem nebo máte obrazu a krásné auta a pěkné domy a spoustu peněz, ale to, co zjistíte, je, že všechny ty věci zmizí docela rychle. Musíte pochopit, že Kristus zemřel za naše hříchy, a že zemřel nejen, aby byl naším Spasitelem, ale tak, aby mohl být středem našeho života. "

 Řekl Kirsten Powers, "nemám opravdu pocit, že bych měl nějakou odvahu, když jsem se stal křesťanem; Jen jsem se vzdal jsem nebyl odvážný.; Neměl jsem jinou možnost. Pořád jsem se snaží to nevěřili, ale já jsem prostě nemohl vyhnout přijetí Krista. "

 Řekl hráč NBA Kevin Durant, "Věřím, že Bůh je láska ke mně, obětní smrt Ježíše za své hříchy, a jeho milost, ne moje dobré skutky, jsou to, co mě chytá. To mě ponižuje a je pro mě uctívat. Rovněž se domnívám, Nebe je vyhrazena pro mě a že to nejlepší teprve přijde. Přidal jsem jednoduchý tetování na zápěstí, který říká, žít pro věčnost. Boží slovo říká, že je to, kde jsme všichni v čele. A já chci začít žít s tím věčným pohledem na všechno, co dělám teď. "

 "Řekl Grammy oceněný zpěvák Carrie Underwood, Moje písně jsou někdy zaměřeny na Boha, Ježíše a víry. Každou středu, můj manžel a já mám studijní skupinu s našimi přáteli. I chodit do kostela. Snažíme se věnovat čas v dopoledních hodinách, aby pomodlit. "

 Řekl olympijský vítěz Sanya Richards-Rossová, "Existuje mnoho významné verše v Bibli, ale člověk si říkám, nejčastěji je," můžu dělat všechno v Kristu, který mi dává sílu! "To je můj oblíbený, protože na trati , já jsem většinou se snaží dělat věci, které byly jen málokdy předtím. Já vím, že je to jen Bůh, který mi dává sílu splnit tyto věci. "

 Mohli bychom pokračovat s další příklady. Ale já chci, abyste věděli, že se můžete připojit k likes těchto a mnoha dalších lidí tím, že Ježíš Kristus, aby se nové já pro nový rok a pro svůj život dál. Jak může taková změna došlo?

 1. Za prvé, aby nový jste do nového roku, musí být "v Kristu." Verš 17 začíná, "proto-li kdo v Kristu ..." řecké slovo pro "in" znamená být v"pevnou pozici" nebo na "přebývat ve stanovených mezích." Co to znamená být v Kristu? Být v Kristu označuje postavení věřícího poté, on nebo ona přijal Ježíše Krista jako svého Spasitele. Pokud jste v Kristu, nemůžete mít nový životní styl, nebo novou mentalitu.

Výraz "v Kristu" nebo "v něm" se používá několikrát v Novém zákoně popsat postavení a výhody, které věřící. Upozornění Efezským 1: 7. Tento verš nám říká, že "V něm máme vykoupení skrze jeho krev, odpuštění hříchů, podle bohatství jeho milosti ..." Zde vidíme, že pokud jste v Kristu, tvé hříchy jsou myjí se krví beránka. Tím Kristovy smrti, a proto, že Boží milosti, kterou odkupu nebo dodávány od hříchu a trestu za hřích, který je peklo.

 Za druhé, všimněte Efezským 1: 3. Tento verš říká, že Bůh "požehnal nám všelikým požehnáním duchovním v nebeských místech v Kristu ..." Jste-li v Kristu, máte duchovní požehnání, které byste jinak neměli. Prosím Všimněte si, že se to nemluvím o materiální požehnání. Být v Kristu neznamená, že bude mít velký dům, nebo drahé auto. Ale budete mít duchovní požehnání, jako je mír, který převyšuje všechen rozum, nevýslovnou radostí, důvěra uprostřed bouří života a naději na nebe uprostřed zoufalství. Matthew Henry řekl: "Duchovní a nebeská požehnání jsou nejlepší požehnání; s nimiž nemůžeme být nešťastný. "

 Nyní si všimněte, Koloským 2:10: "A vy v něm jste doplněni, což je šéf všech knížectví a moci." Co to znamená, že je úplná "v Kristu"?Řecké slovo pro "kompletní" znamená "být plně" nebo "naplnit". Jinými slovy, pokud jste v Kristu, budete mít vše, co potřebujete, aby žít křesťanský život. Máte vše, co je třeba považovat za spravedlivé v Božích očích. Máte vše, co potřebujete projít z tohoto života na Zemi k dalšímu životu v nebi.

 Takže vidíme, že jsou "v Kristu" znamená, že všechny naše hříchy jsou promyty v krvi a my se vysvobodil z moci hříchu a trestu hříchu. Být v Kristu znamená, že jsme získali duchovní požehnání, protože Ježíše Krista; a je v Kristu znamená, že se nesmí nic chybět, co se týká naše spasení a život.

 Být "v Kristu", je prvním krokem k mít nový jste do nového roku.

 2. Chcete-li mít nový jste do nového roku, je třeba si uvědomit, že jste "nové stvoření." Říká druhé Korintským 5:17, "tedy pokud někdo v Kristu, je nové stvoření ..." Existuje mnoho křesťané, kteří žijí mizerně, neproduktivní, a porazil život, jen proto, že si neuvědomují, a přijmout fakt, že vzhledem k tomu, že jsou v Kristu, jsou nové stvoření, a to je čas, aby odložili staré způsoby a začít žít podle jejich postavení jako dítě Boží.

 Představte si mladého muže, který je bez domova, rozcuchaný, nečisté, a chudými. On chodí po ulicích prosit jen za mince, aby si něco k jídlu každý den. Jednoho dne přijde muž hledá pro něj, když sedí na rohu ulice žebrání. Tento muž mu řekne, že je ve skutečnosti synem bohatého majitele podniku, a že jeho otec chce, aby se vrátil domů, si svůj život na cestě, a získat vzdělání. Říká mladého muže, který tam je spousta místa pro něj v otcově sídle a že všechno, co potřebuje - jídlo, oblečení, a peníze - bude postaráno od tohoto okamžiku. A teď si představte, že v případě, chudý mladík odmítl, aby se jeho otec se na takové nabídky a rozhodl se zůstat bez domova žebrák.

 Samozřejmě, že je směšné. Přesto, že je to, co mnozí křesťané každý den. Nežijí v závislosti na jejich postavení jako následovníci Krista. Neil T. Anderson napsal ve své knize The Bondage Breaker, že Satan může "blokovat účinnost křesťana, pokud může oklamat vás do podezření, že jste nic jiného než produkt své minulosti - v závislosti na hříchu, náchylný k selhání, a řízen svými zvyky. "On pokračuje říkat," Satan nemůže dělat nic o vaší pozici v Kristu, ale jestli může oklamat vás do podezření, co Písmo říká, že to není pravda, budete žít, jako by to není pravda . "

 Pokud si neuvědomují, a přijmout fakt, že jste novým stvořením v Kristu, pak se nikdy žít jako Kristus určené pro vás žít. Nebudete mít silný, vítězný život, které můžete mít. Váš "nový rok" bude stejné jako "starého roku." Bez ohledu na to, jak nadějně a optimisticky si myslíte o novém roce, a bez ohledu na to, jak moc vám zjistit, aby nový rok liší, ďábel vám připomene každý selhání jste měli v uplynulém roce a roky předtím. On bude zatěžovat vám vaše hříchy a chyby na začátku nového roku, a pokud souhlasíte jeho lži, a věří, že to je přesně tak, jak jsou, a pak budete pokračovat přes další rok nežijí až do svého plného potenciálu jako Boží dítě.

 Jsem tady, abych vám říct, že nemusíte být v otroctví hříchu. Nemusíte jít přes další rok dělá stejné chyby a páchání stejné hříchy. Můžete mít nový jste pro nový rok, pokud si uvědomíte své postavení jako nové stvoření v Kristu.

 3. Chcete-li mít nový jste do nového roku, je třeba dát pryč všechny 2 Korintským 5:17 říká, že "pokud někdo v Kristu, je nové stvoření" staré věci. ": Staré věci pominuly, Hle, všecko učiněno nové. "Říká se, že definice šílenství je dělat stejné věci znovu a znovu a očekávat různé výsledky. To je pravda. A chcete-li různé výsledky v novém roce, budete muset přestat dělat stejné staré věci znovu a znovu.Bible říká, že pokud jste v Kristu, a pokud jste nové stvoření, pak staré věci by měly být "zemřel." Jaké jsou staré věci ve vašem životě, které budete muset dát pryč v novém roce?

 Věděli jste, ležet v uplynulém roce? Věděli jste, zanedbávat modlitbu a čtení Božího slova v uplynulém roce? Věděli jste, podvádět, a jsou s ním srozuměny, aby svou cestu v minulém roce? Manželky, jste byl neuctivý ke svému manželovi poslední rok? Manželé, to se vám nepodaří milovat své ženy jako byste měli v uplynulém roce? Děti, jste neuposlechnout tví rodiče minulý rok? Ať už jste v loňském roce, že máš špatné výsledky, musíte dát stranou v novém roce.

 Všimněte si tento verš z Koloským v kapitole 3: "Ale teď vy také odložit všechny tyto; zlost, hněv, zloba, rouhání, špinavý komunikace z vašich úst. Lež ne jeden k druhému, když viděl, že vy jste odložit starého člověka s jeho skutky. "

 Pokud chcete, aby nový rok skvělý rok, je třeba dát pryč všechny staré věci, které jste v posledním roce a v minulých letech vyplynulo, že rok špatný rok. Dejte svou minulost k Bohu skrze Ježíše Krista, a on se bude starat o to pro vás.

 Dovolte mi, abych vám, abyste nejen dát hříchy a nedostatky v minulém roce, ale poučit se z nich, a zapomenout na ně. Věřím, že se z celého srdce, že více gólů a nádherné projekty nebyly nikdy dokončen kvůli neschopnosti lidí zapomenout na minulost, než z jakéhokoli jiného důvodu. Nebudete dosáhnout nic moc v novém roce, pokud si, aby vaše mysl zabývat se za hříchy, problémy, problémy a selhání vaší minulosti.

 Izajáš 43:18, Bůh přikázal synům Izraele zapomenout na věci z minulosti. On řekl: "Pamatujte si, vy ne dřívější věci, ani zvážit věci stará." Ve skutečnosti, Bůh sám nepamatuje naše hříchy. O pár veršů později ve stejné kapitole říká: "Já, já, já ten, kdo blotteth se tvá přestoupení, pro sebe, a tvé hříchy nevzpomenu." A tak, pokud Bůh nepamatuje naše hříchy, ne si myslíte, že je nejlepší pro nás, aby učinili totéž?

 Dennis DeHaan napsal malou báseň, která vypadá takto:

 Nehledejte zpět včera
 Takže plný selhání a lítosti;
 Podívejte se dopředu a hledat Boží průběžný
 Vše hřích přiznal, musíte zapomenout.

 Můj přítel, odložit staré hříchy a nedostatky vaší minulosti. Učte se od nich a pak zapomenout na ně tak, že to příští rok může být veliký, protože tam bude žádný nový rok pro vás, pokud není žádná nová jste pro nový rok.

 Jak uzavřít dnes, chci mluvit k těm z vás, kteří nikdy přijal Ježíše Krista jako svého Spasitele. Jinými slovy, vy nejste "v Kristu" právě teď. Chci vám ukázat, jak se můžete dostat v Kristu. To je jediný způsob, jak můžete změnit svůj život zevnitř ven.

 Mnoho slavných lidí minulost a současnost hovořili o Ježíši Kristu, a dopad to má na jejich životy.

Velký francouzský vojenský a politický vůdce Napoleon Bonaparte prohlásil: "Divím se, že vzhledem k tomu, ambiciózní sny sebe, Caesar, a Alexander měl rozplynula, Judské rolník - Jesus - by měl být schopen natáhnout si ruce po staletí a řídí osudy lidí a národů. "Drahý příteli, můžete si nechat Ježíš Kristus na starosti svého osudu stejně.

 Basketbal velký Julius "Dr. "Řekl Erving," J smyslem života je třeba hledat přes mít Krista ve svém životě, a pochopení toho, co jeho plán, a po tomto plánu. "

 Řekl bývalý prezident George W. Bush, "Kristus je největší filozof: Změnil se mé srdce."

 Řekl teolog a historik Philip Schaff, "bez Krista, život je jako za soumraku se temné noci před sebou; s Kristem, to je úsvit rána se světlem a teplo celý den dopředu. "

Velký skotský spisovatel Robert Louis Stevenson řekl: "Když Kristus přišel do mého života, přišel jsem o jako dobře ovládal lodi."

Britský spisovatel a mediální osobnost Malcolm Muggeridge řekl: "Mohu říci, že jsem nikdy nevěděl, co radost byla jako dokud jsem to vzdal výkonu štěstí, nebo se staral žít, dokud jsem se rozhodl zemřít. U těchto dvou objevů jsem zavázán k Ježíši. "

 Řekl NFL quarterback Sam Bradford, "já opravdu nevidím důvod, proč by nechtěl mít vztah s Ježíšem Kristem. Myslím, že nejen on byl největší člověk někdy chodit na zemi, On je všechno, co chci usilovat. Je to všechno, že každý, kdo by se chtěli usilovat. "

 Řekl Světoznámý evangelista Luis Palau, "One setkání s Ježíšem Kristem je dost, aby vás změní, okamžitě, a to navždy."

 Ježíš Kristus chce, aby vám dnes změnit. Chce, aby se vám nové osoby zevnitř ven. V Ezechiel 36,26 Bůh řekl: "nové srdce dám vám, a ducha nového dám do vnitřností vašich, a já budu mít srdce kamenné z těla vašeho, dám vám srdce z masa . "

 Bůh chce, aby o tomto druhu změny ve vašem životě. To je důvod, proč poslal svého syna Ježíše Krista, abychom mohli být spaseni od hříchu a trestu hříchu.Bible říká, že v Jan 3:16: "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna jen, aby každý, kdož věří v něho, nezahynul, ale měl život věčný."

 Ukážu vám, jak můžete přijmout Ježíše Krista jako svého Spasitele dnes.

 Za prvé, musíte pochopit, že jste hříšník, stejně jako já, a že jste porušili Boží zákony.Bible říká, že v Římanům 3:23: "Všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy." Pochopte prosím, že v důsledku svých hříchů, zasloužíte si věčný trest v pekle. Římanům 6:23 říká, že "mzdou hříchu je smrt ... To je jak fyzická smrt v hrobě a věčné duchovní smrti v ohnivém jezeře.

 Jak můžete být zachráněn od smrti? Romans 10: 9,13 říká: "To Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen ... Neboť kdo vzývá jméno Páně, spasen bude. "

 Pokud si myslíte, že Ježíš Kristus zemřel na kříži za vaše hříchy, byl pohřben a vstal z mrtvých, a chcete, aby mu důvěřovat pro spasení dnes, Prosím, modlete se se mnou tuto jednoduchou modlitbu: Svatého otce Bože, jsem si uvědomil, že jsem se jsem hříšník a že jsem udělal nějaké špatné věci v mém životě. I porušil vaše zákony. Z Ježíše Krista zájmu, prosím, odpusť mi mé hříchy. I nyní věří, se z celého srdce, že Ježíš Kristus zemřel za mě, byl pohřben a vstal z mrtvých. Pane Ježíši, prosím, pojď do mého srdce a zachránit svou duši a změnit svůj život dnes. Amen.

 Pokud jste právě důvěryhodný Ježíše Krista jako svého Spasitele, a vy se modlil, aby modlitbu a chtěl ji ze svého srdce, prohlašuji vám, že na základě Božího Slova, ty jsou nyní uloženy z pekla, a ty jsou na cestě do nebe. Vítejte na Boží rodiny a gratulujeme dělá nejdůležitější věc v životě, a že přijímá Ježíše Krista jako svého Pána a Spasitele. Pro další informace, aby vám pomohou růst ve vaší nově nalezené víry v Krista, jděte do světla evangelia Society.com a četl: "Co dělat po zadání dveřmi". Ježíš Kristus řekl v Janovi 10: 9, "Já jsem dveře:. By mě, jestli někdo vstoupit, bude spasen a bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu"

 Bůh vás miluje! Milujeme tě! Kéž vám Bůh žehná, a mají velkou Nový rok!