Choose another language.

Ailenizi Canlandırın, Kiliseyi Canlandırın, Milleti Uyandırın, Tanrım # 322
İsa: Jezebel Ruhunu Toleran Kilisenin Yargıcı, 3. Bölüm

Bir homiblik "dini veya ahlaki konularda kısa bir konuşma; genelde kısa bir vaaz, bir konferans veya söylem veya bir İncille ilgili tema" dır.
 
Efesliler kitabından edindiğimiz sohbette, Hıristiyan aileleri canlandırmaya odaklandık. Şimdi, Vahiy kitabından, özellikle kiliseyi yeniden canlandırmayı hedefleyen bir ayet verse aylık kısa mesajları paylaşıyorum. Ülkemiz uyanmak istiyorsa, önce aile ve kilise canlandırılmalıdır.
 
METİN: Vahiy 2: 18-21:
 
18 Thyatira'da kilisenin meleğine yazın; Bunlar Tanrı'nın Oğlu, gözleri ateş alevi gibi, ayakları da ince pirinç gibidir;

19 Senin işini, sadakati, hizmetini ve imanını, sabrını ve işlerini biliyorum. Ve sonun ilkinden daha fazlası olması.

20 Sana karşı bir kaç şeyim olsa da, çünkü kendisini peygamber ilan eden o kadın Jezebel'i öğretip kullarımı kandırmaya, zina yapmaya ve putlara kurban edilen şeyleri yedirmeye çekindin.

21 Ona namaz kılmaktan dolayı tövbe etmesine yer bıraktım. Ve tövbe etmedi.

----

A.T. Pierson, "Hizmetin üstün testi şudur: Ben kime bunları yapıyorum? İsa Mesih'e hizmet çağırmamak hiç de böyle değildir ... Eğer bunu Mesih için yapacaksak, insan ödülüne ve hatta tanınmasına önem vermeyeceğiz" dedi "Dedi.

Leonard Ravenhill, "Kilisenin en görkemli saatinin henüz doğmaması benim için ciddi inancımdır" dedi, "İnanç kahramanlarının hepsi listede yoktu kilisenin tüm bölümleri" ayı gibi açık Güneş ve afişlerle dolu bir ordu olarak korkunç, 'henüz yazılmış değil, imanın en büyük patlakları henüz yapılmadı.'

Elmer Towns ve Douglas Porter, "En Büyük Onbir Yenileyici" adlı kitabında, bizimle paylaştılar: "İkinci Büyük Uyanış sırasında James Haldane öğrencileri Avrupa'da başta İsviçre, Fransa ve Hollanda olmak üzere Avrupa'da canlanma taşıyıcıları haline geldi. Almanya'da Lutheran Kilisesi'nden gelen muhalefete rağmen çeşitli yenilgiler bildirildi. "

----

İsa'nın Thyatira'daki kilise için övgü dolu sözleri vardır. Diyor ki, "Senin işini, sadakati, hizmetini, inancını ve sabrını biliyorum" Şu ana kadar, bu mektup dizisinde İsa hiçbir kiliseyi yalnızca eserlerinden esinlenerek seçmedi. Bu yorum, en küçük şehirlerden birinde bulunan en küçük kiliseye giderek bize bir kilisenin Rab için bir etki yaratmak için geniş olması gerekmediğini söylemesi önemlidir. Sadece İsa'nın istediği hizmet miktarı değil, hizmet kalitesi ve Thyatira'daki kilisenin her ikisinde de olduğu gibi görünüyor.

İsa, yaptıkları işi ve onlara, birbirlerine ve dünyaya yaptıkları hizmetten ötürü övüyor. Bu, her bakanlığın tahmin edebileceği türden bir kilise gibidir - çorba mutfağı, günlük bakım, hastane ziyareti, okul sonrası bakım, yiyecek küspesi ve daha fazlası. Rab'be meşgullerdi. Ancak daha da önemlisi, bütün iyi işleri Mesih'e bağlı hayırseverlik, inanç ve sabır ruhuyla sarılmıştı. Rab'be ve dostlarına sevdiler. Tanrı'nın çabalarından olumlu sonuçlar doğuracağı inancı vardı. Ve Rab'be bekledikleri ve toplumlarındaki insanların hayal kırıklıklarını, kusurlarını ve zaaflarını ele aldıklarında sabrınız oldu. Bugün kilise örneklerinden öğrenebilir. Mesih'i sadece eserlerimiz değil, sevgi, inanç ve sabır ruhuyla yaparak onurlandırıyoruz.

Son olarak, Rab'bin Thyatira'daki kiliseye verdiği övgüden bir diğer noktaya dikkat ediyoruz. Sadece iyi işler yapıyorlardı, aynı zamanda işlerinde tedbirler artıyordu. İsa, kilisenin eserlerinin eserlerinden nasıl daha büyük olduğunu gördüğünü söylüyor. Bu kilise bugün iyi demeler yaparak ya da "hayır yorgunluğu" nu almakla yorulmadı. Rab'bin hizmetinde ateş açıldılar ve zamanla daha sıcanki ve sıcaklaştılar. Birçok kilise ve Hıristiyan bireysel olarak, Rab için bol miktarda kaliteli hizmet yaşamaya geri dönmelidir. Mümkün olduğunca az yapmaya çalışmak yerine hizmet etmek için yollar aramalıyız. Tanrı, kalplerimizi O'nun ve O'nun dünyası için ateşe verebilir.

Tutumumuz, Theodore Chambers'ın bu şiirinde ifade ettiği gibi olmalıdır:

Ben senin kulunsun, Tanrı'm benim Tanrı'm
Ve ben öldüğüm güne kadar -
Acı çektiğim ağrım ne olursa olsun,
Ağladığım gözyaşlarım ne olursa olsun

Sırtımın olduğunu bilerek,
Kalbimi elinde tutarken,
Söylediğin her şeyi yapacağıma söz veriyorum.
Senin iki büyük emirle baş edeceğim.

Şimdi, biliyorum, ben bir İsa değilim;
Ben Musa, David ya da Paul değilim.
Ama söz veriyorum elimden gelenin en iyisini yapacağım.
Sana herşeyimi vermek için.

Sana bütün dünyaya anlatacağım
Oğlun ve Kutsal Ruh da.
Herkese ne kadar harika olduğunu göstereceğim
Hizmetimin size bol bol görevi görmesi.

Hadi dua edelim.
 
Şimdi, Tanrı'yı ​​tanımıyorsan